У Раді повідомили, чи скасують бюджетну форму навчання у вишах

21 листопада 2024, 15:45
Читать новость на русском

Цьогоріч в Україні експериментально запровадили грантову систему для підтримки студентів-контрактників. При цьому бюджетну форму навчання не скасували.

І робити цього наміру посадовці та нардепи не мають. Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву очільника парламентського комітету з питань освіти, науки та інновацій Сергія Бабака в інтерв'ю "Українським новинам".

Дивіться також Вступ на бакалаврат, у магістратуру, аспірантуру 2025: МОН оприлюднило проєкт Порядку прийому

Чи скасують бюджетну форму навчання у ЗВО

Бабак зазначив, що нардепи не планують замінити держзамовлення грантовою системою. Адже є сфери, в яких держава є умовним монополістом як роботодавець.

99% вчителів працюють на державу і отримують кошти з державного бюджету. Трішки інша, але схожа ситуація з медиками. Атомна енергетика у нас виключно державна і так далі. Якщо держава платить зарплату, значить, державі потрібні ці спеціалісти. Поки їх ринок не готує, бо це не найпопулярніші професії, але вони потрібні державі. Ми будемо замовляти державою собі вчителів, медиків, залізничників тощо. Буде державне замовлення,
– запевнив нардеп. 

Натомість грантову систему, за словами Бабака, впроваджуватимуть паралельно з існуванням системи держзамовлення. 

Дивіться також Чи можна буде у 2025 році вступити в аспірантуру на контракт і отримати відстрочку

Чи запровадять цілком грантову систему 

Нардеп також зауважив, що у всіх гілках влади домовилися не запускати через ухвалення законопроєкту повноцінну грантову систему цьогоріч, а вирішили зробити експериментальний проєкт.

Якщо ми зробимо правильні висновки разом з Міністерством освіти, Міністерством фінансів після експерименту, ми внесемо ці правки до другого читання, то є ймовірність, що ми ухвалимо його на початку наступного року, для того, щоб всім заздалегідь  була зрозуміла система вступу,
– резюмував очільник Освітнього комітету. 

Мрієте про вищу освіту за кордоном? Подбайте про спрощену процедуру вступу вже зараз. Дистанційна школа "Оптіма" пропонує отримати подвійний диплом, який допоможе продовжити навчання в будь-якій точці світу.

  • Раніше ми інформували про те, що Міносвіти України таки планує на окремих спеціальностях у вишах скоротити державне замовлення. Що кажуть посадовці та що відомо про надання державних грантів на здобуття вищої освіти, читайте за посиланням.