Укр Рус
8 серпня, 10:30
3

Експерт назвав п’ять важливих кроків НАТО, які зупинять агресію Кремля

Експерт назвав п’ять важливих кроків НАТО, які зупинять агресію Кремля Експерт назвав п’ять важливих кроків НАТО, які зупинять агресію Кремля

Росія агресивна та слабка – економічно, політично, демографічно та військово. І ця слабкість відрізняє її від інших загроз.

Таку думку висловив для видання National Interest професор з нацбезпеки США, віце-президент аналітичного центру Інститут Лексінґтона Ден Гурей, пише "Радіо Свобода".

За словами професора, що донині більшість рекомендацій для НАТО перед російською загрозою полягала у посиленні наземних військ на Сході.

Однак він називає є 5 важливих кроків, що повинні стати основою для США та НАТО у посиленні стримування та стабільності в Європі.

По-перше, посилити дії РСР – розвідки, спостереження та рекогностування. Гурей наводить приклад, що коли командувач НАТО генерал Філіп Брідлав доповідав у Сенаті, він зазначив що російські військові операції в Україні та загалом в регіоні, показали критичні прогалини у розвідці та аналітичних потужностях НАТО.

Серед причин слабкої розвідки називає повільне інвестування у розвідувальну техніку та центри аналізу розвідданих НАТО.

По-друге, наростити повітряні війська НАТО. Гурей вважає авіацію найгнучкішим інструментом в арсеналі НАТО. За його словами, повітряні війська будуть критично необхідними для знищення систем обмеження доступу у Калінінграді та інших місцях.

Експерт наполягає на покращенні логістики та інфраструктури для військово-повітряних сил. Гурей каже, що це необхідно, беручи до уваги перехід НАТО на авіацію 5-го покоління, включно з новітніми літаками-винищувачами F-35.

Читайте також: Чалий розповів, коли США можуть дати Україні летальну зброю

По-третє, серйозно підійти до питання щодо створення інтегрованої системи ПРО – протиракетної оборони. На думку автора, таких об’єктів мають бути десятки, щоб протистояти військово-повітряним силам Росії.

По-четверте, треба відновити електронне озброєння. Росія показала і в Грузії, і в Криму, і на Донбасі дуже високу здатність маніпулювати та втручатися у системи зв’язку між урядом, військовими та населенням. Вони також активно застосовували вибухові пристрої з дистанційним управлінням.

Експерт вважає, що НАТО необхідно посилити не тільки електронні системи озброєння, а й підібрати кваліфікований особовий склад для ведення таких операцій. У НАТО припинили використання електронного озброєння після "холодної війни", це потрібно виправляти, наголосив Гурей.

По-п’яте, модернізація ядерних сил та доктрини їх використання у США та НАТО.

У статті професор пише, що "НАТО та США повинні визнати абсолютним пріоритетом потребу відновлення сильних, надійних "ступенів ескалації", які мають бути чіткими та передбачати відповідь на будь-яку загрозу".

Читайте також: Третю світову Путін готовий розпочати в будь-який момент, – генерал НАТО