Експерт пояснив, чому псуються стосунки України і Польщі

2 лютого 2017, 07:02
Читать новость на русском

Польща не перестала бути партнером України на міжнародному рівні – польські дипломати на всіх міжнародних переговорах завжди підтримують Україну. Але двосторонні стосунки псуються. І причина не стільки в правлячій партії "Право і справедливість", а в її лідері Ярославі Качинському.

Таку думку сайту "24" висловив політичний експерт Тарас Чорновіл, коментуючи заяву Качинського про те, що майбутнє відносин між Варшавою та Києвом опинилось під питанням.

На його думку, ситуація в Польщі демонструє, що крайні праві мало чим відрізняються від крайніх лівих. Абсолютно антикомуністична сила "Право і справедливість", зазначає політолог, насправді поводить себе так само, як Польська об’єднана робоча партія в часи комунізму. А генсек Качинський, який ні за що не відповідає і не має жодних серйозних впливових посад, вважає, що може керувати країною.

Двосторонні стосунки псуються. І, очевидно, ця тенденція продовжиться. Партія "Право і справедливість" – нормальна політична сила. Просто її генсек, який ні за що не відповідає і не має жодних серйозних впливових посад, вважає, що він може керувати країною. На жаль, партія з цим змирилася. Навіть президент Польщі Анджей Дуда, який для України є цікавим і хорошим лідером, боїться без заяв Качинського зробити хоча б крок,
– вважає експерт.

Водночас політолог зазначає, що Україна у будь-якій ситуації, яка, зокрема, пов’язана з Росією, матиме 100-відстокову підтримку Польщі. На відміну від Франції чи Австрії, де проти України виступають проросійські сили.

"В Польщі нашими суперниками і опонентами стали сили, які ще більш антиросійські, ніж українські. Для "Права і справедливості" Путін та його соратники – це вбивці президента Польщі. В цьому відношенні на міжнародному рівні Польща для нас не створює проблем. Тому не треба загострювати ситуацію, адже голос Польщі нам потрібен", – говорить Чорновіл.

Але, за словами політолога, доки Качинський де-факто керуватиме Польщею, а там це терпітимуть, у нас з ними завжди будуть погані відносини на двосторонньому рівні. Та при цьому, на його переконання, йти на якісь поступки Польщі не треба, тому що на вдячність з боку Варшави очікувати не треба.

Качинський зажадає якогось публічного каяття або знесення усіх пам’ятників ОУН-УПА тощо. Це абсурд, який слухати не варто. Тому треба змиритися з тим, що хороших двосторонніх відносин з польським керівництвом у нас найближчим часом не буде,
– вважає експерт.

Хоча, за його словами, треба використовувати те, що Польща все одно є союзником України на міжнародній арені і не влазити в конфлікти, як, приміром, з мером Перемишля. Просто, говорить Тарас Чорновіл, такі речі треба навчитися на певний період ігнорувати. Адже ми зараз не в тому стані, щоб відповідати контракціями і контратаками на якісь не зовсім розумні польські заяви.

Нагадаємо, лідер консервативної правої партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський заявив, що майбутні відносини між Варшавою та Києвом опинилось під питанням.

Більш детально про загострення двосторонніх стосунків читайте в матеріалі: Україна і Польща: ще союзники чи вже просто сусіди?