Експерт, що звинувачував Україну у співпраці з КНДР, зробив гучне зізнання
Фахівець з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман, коментарі якого журналісти The New York Times використали для резонансного матеріалу щодо постачання Україною ракетних двигунів Північній Кореї, переконує, що не бере участі у пропаганді Кремля.
Про це він заявив у коментарі "Голосу Америки".
"Я не знаю, які джерела використовували видання The New York Times. Я тільки знаю, що я їм сказав. Стало очевидним, що Північна Корея отримала якусь технологію. Якщо звузити коло джерел цієї технології, проаналізувавши її останні тестування та настройки двигуна, можна зрозуміти, які зміни вони зробили. І це все зменшує коло джерел, які могли б надати їй цю технологію", – зауважив співробітник Міжнародного інституту стратегічних досліджень.
Читайте також: Шанувальник путінки: у мережі показали, ким є експерт, що звинувачує Україну у співпраці з КНДР
Крім того, він нагадав, що до 2006 року Росія купувала у "Південмашу" ракети-носії "Циклон-2".
Водночас вчений підкреслює, що не мав жодних контактів з росіянами.
"Я – не фанат Путіна. У мене є велика симпатія до України. Я проти анексії Криму. Я не беру участі в пропаганді, яку проводить Росія", – наголошує Еллеман.
За його словами, жодних доказів причетності до поставок двигунів українською владою не було та немає.
"Якщо уважно почитати, що я написав, стає очевидним, що я не впевнений, що технології поставили з України", – додає він.
Нагадаємо, 14 серпня впливове американське видання The New York Times з посиланням на висновки фахівця з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкла Еллемана поширила припущення, що ракету МБР Hwasong-14, запущену в липні КНДР, було оснащено ракетним двигуном, створеним на основі розробленого в 60-ті роки РД-250. Найбільш імовірним постачальником технологій для двигуна корейської МБР видання назвало українське держпідприємство "Південмаш".
Згодом з’явилася інформація, що свого часу Еллеман співпрацював з російськими спецслужбами, щоправда сам американський експерт тепер відхрещується від будь-яких обвинувачень.