"Є варіант, що ці двигуни надходили з України, ймовірно, незаконно. Найбільше питання, скільки цих двигунів в Північній Кореї і чи допомагають їм українці зараз. Я цим дуже занепокоєний", – заявив експерт IISS Майкл Еллеман.
Читайте також: Як світова спільнота реагує на ядерні погрози КНДР
Ці слова американського військового експерта – фактично звинувачення у недотриманні Україною режиму контролю за ракетними технологіями. Цей документ ООН держава підписала ще в 1998 році. Найменші його порушення загрожують Україні економічними і політичними санкціями. Висновки ж експерт зробив на підставі фото сумнівної якості і власних спостережень. Українці докази вважають абсурдними.
Ці ракети включно з лініями виробництва були знищені. Знищені також компоненти до цих ракет в рамках ліквідації ракет малої та середньої дальності,
– розповів військовий експерт Григорій Перепелиця.
Згідно з РКРТ, Україні заборонено випускати бойові ракети радіусом ураження більше, ніж 500 кілометрів. Деталі: двигуни, бортову апаратуру і навіть програмне забезпечення можемо постачати лише членам цього ракетного контролю. Це такий собі закритий клуб, і Північна Корея до нього не входить. А от Росія – одна з не багатьох країн, яка продовжує торгові відносини з КНДР. І під виглядом якогось гумконвою до республіки цілком могли завезти балістичний конструктор.
Ця інформація не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів,
– зазначив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
За радянських часів розробка балістичних ракет була сконцентрована у Москві, а вузли виготовлення розкидані по всій території Союзу. Після розпаду СРСР, Росія, на відміну від України, не припинила своїх ядерних програм, а навпаки нарощувала потужності смертельного виробництва. Донедавна двигуни Дніпровського заводу "Південмаш" були основою російського ракетобудування. І навіть зараз підприємство зобов'язане виконувати контракти, підписані до 2013 року.
Читайте також: Чому США не можуть нейтралізувати КНДР: думка експерта
"Нагадаю, що в травні поточного року "Південмаш" передав Роскомосу 14 ракет-носіїв і пояснив, що це виключно для мирних цілей", – зазначив військовий експерт Олег Жданов.
Статтю всесвітньовідомого видання "The New York Times" підприємство "ПІвденмаш" називає провокацією, а звинувачення у співробітництві з Росією відкидає. Українські експерти сходяться в одному: дуже дивно, що фейковий скандал виник, коли США розглядає питання військової допомоги Україні. Тому всі нитки ведуть до ще одного прикладу брудної інформаційної війни північного сусіда.