Через напружену ситуацію навколо КНДР у Євросоюзі 14 серпня проведуть екстрене засідання Комітету з питань політики і безпеки. Його скликає верховний представник ЄС у закордонних справах і політиці безпеки Федеріка Могеріні.
Тим часом до дипломатичного розв'язання кризи закликають в МЗС Британії. Глава відомства Борис Джонсон каже, що для цього тісно співпрацює зі США та партнерами в регіоні. В той же час, у розпалюванні конфлікту звинувачує КНДР.
Читайте також: Ситуація з Трампом та Кім Чен Ином нагадує відносини Ніксона та Мао Цзедуна, – експерт
Про неприпустимість ядерного протистояння між США та КНДР заявив і Президент Франції Еммануель Макрон. Він закликав міжнародне співтовариство працювати над відновленям діалогу з Пхеньяном.
Тим часом в Японії на випадок ракетної загрози вже розгорнули системи протиракетної оборони Patriot. За даними ЗМІ, також в Японське море направлять кораблі, оснащені системою стеження.
Я зроблю все, що від мене буде залежати, аби захистити безпеку та життя японського народу,
– заявив прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе.
А от в Північній Кореї на мир не надто налаштовані. Там державна преса повідомила, що через дії США в армію КНДР начебто хочуть вступити 3,5 мільйони людей. І вони навіть благають прийняти їх до лав Збройних Сил.
Нагадаємо, що останнім часом конфлікт між Північною Кореєю та США різко загострився. Пхеньян погрожує завдати ракетного удару по США. У Вашингтоні теж готуються до війни. Зокрема, Пентагон повідомив, що готовий вдарити по 12 об'єктах КНДР.