У світі лише дев’ять країн володіють ядерною зброєю, у яких понад 15 тисяч одиниць небезпечних боєголовок. При цьому ядерними гігантами є всього три держави – США, Росія та КНДР. Якщо перші дві тримають у себе 93 % ядерного світового запасу та намагаються вести конструктивний діалог, то Північна Корея попри невеликий арсенал становить значно більшу загрозу. Адже країна проводить все нові й нові випробування, граючи своїми ракетами на нервах усього світу.
"Ми вимагаємо лише одного – зменшення напруги, скорочення арсеналу ядерної зброї та відновлення діалогу. Попри те, що ми прагнемо залагодження конфлікту, зусилля одного лише Китаю не дадуть практичних результатів", – заявив постійний представник Китаю при ООН Лю Цзеї.
Читайте також: США звинуватили Росію та Китай у ядерній боєздатності КНДР
США вже давно намагаються домовитися про скорочення ядерного арсеналу дипломатичним шляхом. Глава Білого дому Дональд Трамп вводить нові санкції та намагається знайти ту саму золоту середину, аби повернути КНДР за стіл переговорів.
Ми будемо намагатися працювати з Північною Кореєю. У нас вже складений план роботи з КНДР. Постараємося налагодити стосунки,
– зазначив президент США Дональд Трамп.
Проте жодні домовленості, жодні санкції не впливають на главу Пхеньяну. Кім Чен Ин щоразу оновлює свій арсенал та погрожує стерти Вашингтон з лиця землі.
Американські військові вважають, що міжконтинентальні балістичні ракети, які запускають з КНДР, здатні дістатися до Аляски, отже, становлять пряму загрозу США. Тож Америка відступати не збирається. Пентагон та Адміністрація президента США розробили військовий план реагування на ймовірну агресію з боку КНДР.
Читайте також: Тіллерсон озвучив умови, за яких США вступлять в переговори з КНДР
У Штатах не хочуть загострювати конфлікт. Проте задля безпеки біля берегів Японського моря чатує американський авіаносець Карл Вінсон на чолі з ударною групою.
Ми не хочемо бути ворогами КНДР. Ми прагнемо повернути її за стіл переговорів. Але, якщо ця країна буде нести загрозу нашій Батьківщині, то у неї не буде майбутнього,
– повідомив державний секретар США Рекс Тіллерсон.
Своїми діями Президент США дав зрозуміти, що не прийме КНДР із ядерним озброєнням, адже це напряму загрожує Штатам. Вирішити цю проблему наразі неможливо.
Експерти зазначають, що в разі збройного конфлікту між цими державами втрати можуть бути значно більші, ніж за часів Другої світової. Залишається сподіватися, що США й надалі намагатимуться вести конструктивний діалог з Пхеньяном.
Нагадаємо, що КНДР продовжує ракетні випробовування попри заборону Ради Безпеки ООН.