Війна буде тривати дуже довго, якщо негайно не змінити один фактор
Джерело:
Андрій КлименкоУ нас не дуже приємна, а точніше – дуже неприємна інформація. З цим потрібно швидко щось робити. Рішення мають схвалювати Євросоюз та G7.
Експорт російської нафти суттєво зросте
Моніторингова група редакції BlackSeaNews та Інституту Чорноморських стратегічних досліджень повідомила важливу інформацію.
Читайте також ЄС завдав нового та неочікуваного удару по Росії
У повідомленні мовиться: "За нашими попередніми оцінками морський експорт сирої нафти Росії з Чорного моря за січень 2023 року суттєво зросте". Це зростання відбудеться після ембарго та "цінової стелі".
Зростання складе 15 – 35%, а обсяг експорту становитиме замість 2,9 мільйона тонн у грудні 2022 року, від 3,4 до 4,2 мільйона тонн. Усе залежатиме від того, скільки танкерів з російською сирою нафтою пройде турецькі протоки в останні дні січня 2023 року.
Це точно буде більше, ніж зростання, що відбулося в грудні 2022 року – першому місяці введення ембарго Європейського Союзу та "цінової стелі" на нафту до інших країн. Тоді воно склало 14,4%, переважно завдяки Індії.
До речі, Росія змогла в грудні 2022 року замістити 2/3 грецьких танкерів, що раніше перевозили російську нафту до інших країн суднами з неєвропейських країн. Тобто тими, на які не поширюється "цінова стеля".
Цікаво Наступ не вдався: ЗСУ вже вдруге "попустили" окупантів у Вугледарі
Кремль продовжує отримувати величезні прибутки
Отож в грудні 2022 року під дію "цінової стелі" потрапило 24,7% з цієї нафти. Відповідно 75,3% нафти не потрапили до сфери дії обмеження, оскільки перевозилися танкерами, що не належали перевізникам з ЄС.
Отже, на перший погляд, ці заходи не спрацьовують. Тобто Росія продовжує отримувати величезні прибутки від експорту нафти. Якщо це негайно не змінити – війна буде тривати дуже довго.
Як змінився експорт російської нафти / Графік Андрія Клименка