Онлайн-мобілізація: в Міноборони відповіли, чи з'являться в Україні електронні повістки
- Міноборони готується до переходу мобілізаційних процесів на електронний формат.
- Планують впровадження онлайн-рекрутингу, дистанційного навчання для військовозобов'язаних та онлайн-бронювання працівників.
- Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко висловила віру у максимальне усунення паперових документів та фізичної взаємодії через поступове вдосконалення взаємодії між реєстрами.
- Планується автоматизація процесів подання резюме та отримання запрошень на службу через інтеграцію з Резерв+.
- Законодавство України наразі не передбачає використання електронних повісток, і функція в застосунку Резерв+ поки не реалізована.
Джерело:
NVМіноборони готується до масштабного переходу мобілізаційних процесів на електронний формат. У рамках цього плану передбачається впровадження онлайн-рекрутингу.
Також може з'явитися дистанційне навчання для військовозобов'язаних, отримання відстрочки та онлайн-бронювання працівників керівниками підприємств. Про це повідомила заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко.
Дивіться також Електронний військово-обліковий документ тепер можна отримати в ЦНАПах
Які мобілізаційні процеси Україна планує перевести в онлайн
За словами Черногоренко, Міноборони готується до масштабного переходу мобілізаційних процесів на електронний формат.
У рамках цього плану передбачається впровадження онлайн-рекрутингу, дистанційного навчання для військовозобов'язаних, отримання відстрочки та онлайн-бронювання працівників керівниками підприємств.
Наша візія – максимально усунути паперові документи і фізичну взаємодію людей із чиновниками. Це буде здійснено завдяки поступовому вдосконаленню взаємодії між реєстрами
– сказала Черногоренко.
Зокрема, планується автоматизувати процеси подання резюме, відстеження статусу кандидатів та отримання запрошень на службу. Окрему систему інтегрують з Резерв+, що дозволить громадянам обирати бригади та командирів, відстежувати статус заявки через мобільний застосунок.
Щодо електронних повісток, наразі законодавство України не передбачає їх використання, і в застосунку Резерв+ така функція поки що не реалізується.