Росія значно скоротить експорт газу у найближчій перспективі: що буде з нафтою
Зараз триває зустріч міністрів закордонних справ країн G7 на території ЄС, де вони початок запровадження обмеження ціни на нафту. Вони обговорюють, як запустити цей механізм контролю за дотримання перевізниками і покупцями російської нафти – стелі цін, яку визначать на рівні 60 доларів.
Про це 24 каналу розповів політолог Андрій Вігірінський. Він також зазначив, що це надзвичайно складний механізм, запрацює він не раніше січня.
Читайте також Нафта продовжує дешевшати через Китай: що відбувається
За словами Вігірінського, тоді, коли безпосередньо стане відчутним вплив стелі ціни на конкретні постачання. Попри те, що це механізм мав запрацювати із 5 грудня, але було роз'яснення Міністерства фінансів США, де йшлось про те, що судна, які навантажують – перебувають у морі 30-40 днів.
Якщо їх завантажать до 19 грудня, то до 19 січня обмеження на ці судна накласти не можна.
Якими будуть обмеження, пояснює Андрій Вігірінський: ЄС та країни, які взяли на себе повноваження із контролю стелі цін – не дозволять суднам, які порушують цінову межу, обслуговуватись у своїх портах.
Простими словами, якщо ти один раз зв'язався із Росією – на інший ринок вийти не зможеш,
– каже він.
Росія за останні місяці масово викуповує старі танкери із терміном експлуатації у 20 років – це буде окремий флот, який обслуговуватиме виключно російську нафту.
Детальніше про запуск ембарго на російську нафту: дивіться відео
Проблема заміщення російської нафти
Для Європи відкривається інша проблема, яка пов'язана з ембарго – заміщення. Європейці розраховували на нафту із Саудівської Аравії. Як правило, саудити, тримають простір для маневру, аби стабілізувати попит та пропозицію на ринку.
Своїм рішенням про скорочення видобутку нафти на 1 мільйон барелів нафти на добу, вони підіграли тому, що вони не покриватимуть дефіцит пального на ринку ЄС, який виникне через те, що Росія не буде доступною для ринку ЄС,
– пояснює Андрій Вігірінський.
Виходить так, що Саудівська Аравія зіграла політично всупереч власним економічним інтересам, але на користь російської лінії.