Фахівці: Українці не мають культури споживання алкоголю
Пити чи не пити? Кожен десятий українець, який систематично вживає спиртне - стає алкоголіком, - стверджують експерти.
Так, Україна опинилася п’ятою в рейтингу найбільш питущих у світі - її випередили лише Чехія, Угорщина, Росія та Молдова. Причина цього - відсутність культури споживання напоїв, - кажуть фахівці. Її просто пропагувати немає кому.
"У нас ковточком ніхто не обходиться! У нас ніхто не зупиняється на 30 грамах коньяку або на 150-200 грамах сухого вина. Ось в цьому вся біда. Чому не зупиняються – тому що, ще раз говорю - не знають ефект шкоди від такої кількості, від перевищення, а дізнатися – ніде", - каже сомельє Наталія Благополучна.
Проблема алкоголізму - там де проблеми психологічні, - кажуть наркологи. Спершу борються зі стресовими станами - а потім жоден ранок не обходиться без оковитої. Українці звикли вживати алкоголь систематично. За статистикою, в день на одного громадянина припадає один келих пива, 50 грамів горілки і 10 грамів вина.
"Зловживання алкоголем досить ярко проявляється тоді, коли людина починає хворіти у зв’язку з алкогольними проблемами. Тоді, коли людина вже потребує зранку випити пиво для того, щоб їй стало легше", - каже нарколог Андрій Крачевський.
Якщо у сегменті споживання - переважно опинялися чоловіки та підлітки - то нині структурні зміни відбуваються на ринку спиртного. Він щороку поповнюється слабоалкоголкою. Відтак - пиятика на вулиці - звичне явище для українців незалежно від статі.
Любов до алкоголю - це і чималий прибуток виробникам оковитої. Лише торік вони заробити на здоров’ї питущих українців близько 2 мільярдів доларів. Як кажуть експерти через те, зокрема, що реклама алкоголю не заборонена, а спиртне доступне. Зазначимо, нещодавно легалізувати самогонні апарати запропонували у Партії регіонів - там підготували до розгляду відповідний законопроект.