Єврорада погодила виділення Україні 18 мільярдів євро макрофіну попри блокування Польщі

15 грудня 2022, 23:30
Читать новость на русском

Джерело:

Ігор Жовква

Члени Євроради прийняли рішення про надання потужної фінансової допомоги Україні. Наша держава отримає 18 мільярдів євро.

Про це повідомив заступник керівника офісу президента Ігор Жовква. Ба більше, ЄС готує вже 9 пакет санцій для Росії. Напередодні Польща відмовилася підтримати пакетну угоду.

Читайте також Україна отримала останній транш макрофінансової допомоги від ЄС

Зеленський підтвердив рішення Євроради

У вечірньому відеозверненні президент підтвердив рішення Євроради про надання макрофіну для України на наступний рік.

Обсяг – 18 мільярдів євро. За словами очільника держави, це хороший результат.

На що підуть кошти

Ця позика для України на пільгових умовах покриватиме основні державні послуги, включаючи роботу лікарень, шкіл та забезпечення житлом.

Фінансова допомога також допоможе зберегти макроекономічну стабільність і відновити інфраструктуру в Україні, яка зазнає постійних нападів з боку Росії.

Чому Польща не підтримала угоду

Під час голосування країни-члени ЄС повинні були ухвалити низку документів, серед яких – податкова реформа. Вона передбачає встановлення мінімальної ставки податку на прибуток великих корпорацій в розмірі 15%. 

Прийняття цієї реформи збільшить додатковий прибуток для більшості урядів. Податок буде стягуватися не там, де компанію зареєстровано, а там, де вона працює.

Варто додати, що усі рішення Єврорада ухвалює пакетом. Тобто, не прийняття одного з документів означає блокування всіх інших рішень.

Як вдалось розблокувати пакет рішень

Згодом Польща зняла своє вето з великого фінансово-економічного пакета ЄС, оскільки жодна з країн не підтримала її опозицію на засіданні лідерів блоку.

Питання Польщі полягало в тому, що дві "опори" податкової угоди мають здійснюватися паралельно. Польща прагнула розділити "пакет" файлів, прийнявши деякі з них та залишивши розгляд мінімального податку на інший день. Однак інші лідери ЄС не погодилися із цим, що змусило Польщу піти на поступки та зняти своє вето.

Як світ допомагає Україні у війни проти Росії