Укр Рус
18 лютого, 17:27
2

Шевченко у McDonald's та Клеопатра у кав'ярні: ШІ показав видатних людей в сучасному світі

Основні тези
  • Штучний інтелект згенерував зображення видатних людей, таких як Тарас Шевченко і Клеопатра, у сучасному світі.
  • Ці зображення створені за допомогою нейромереж і алгоритмів глибокого навчання, таких як StyleGAN і DALL·E.
ШІ згенерував відео з видатними людьми, яких показав у сучасному контексті ШІ згенерував відео з видатними людьми, яких показав у сучасному контексті

Важко уявити, Тараса Шевченка, який їсть бургер у McDonald's, або ж Клеопатру, яка п'є каву у Starbucks. Але завдяки штучному інтелекту такі сцени стають реальністю, переносячи видатних історичних постатей у наш час.

Відповідне відео з'явилося у тіктоці @neuronauticai, передає 24 Канал.

Дивіться також Виглядають моторошно: ШІ "оживив" пам'ятники в Чернівцях

Шевченко, Клеопатра, Шекспір у сучасному світі

На оприлюднених кадрах, які згенерував ШІ, ми маємо змогу побачити Тараса Шевченка, який їсть у McDonald's. Він смачно відкушує ідеальний на вигляд бургер. Цей відеоряд супроводжують слова: "БігМак смачнющий біля хати...", відсилаючи нас до вірша Кобзаря.

На інших кадрах ми також бачимо:

  • Ньютона у торговому центрі, які роздумує над силою тяжіння та падінням цін,
  • Вільяма Шекспіра, який змінив би кінцівку своєї п'єси, якби знав, що таке Голлівуд,
  • Клеопатру у кав'ярні Starbucks.

ШІ показав відомих людей, якби вони жили у наш час: дивіться відео

Як ми бачимо, технології штучного інтелекту відкривають нові горизонти для творчості та освіти, дозволяючи поєднувати минуле з теперішнім у захоплюючий спосіб.

Як це працює

Штучний інтелект генерує подібні зображення за допомогою нейромереж, які використовують алгоритми глибокого навчання. Завдяки аналізу рис обличчя та особливостей зображень людей різних епох, ми можемо побачити надзвичайно деталізовані образи.

Також під час генерації облич використовують StyleGAN, DALL·E, MidJourney або Stable Diffusion. Це популярні моделі, які можуть створювати реалістичні обличчя на основі історичних портретів.

Вони використовують принцип генеративно-змагальної мережі (GAN), де одна нейромережа створює зображення, а інша оцінює його реалістичність.