Гендерна рівність, вибачте, – Арестович про військовий облік для жінок
Джерело:
ютуб-канал Politeka OnlineРадник голови Офісу Президента Олексій Арестович прокоментував нововведення, що жінок також ставитимуть на військовий облік. За його словами, вимоги мають бути однаковими як для чоловіків, так і для жінок.
Арестович, зокрема, зауважив, що жінки не будуть проходити комісію у військкоматах. Натомість вони повинні стати на облік.
До теми Військовий облік для жінок: що зміниться для українок
Жінки саме цього хотіли
Радник голови ОПУ наголосив, що жінки цього домагалися всю дорогу. Ось і домоглися зрештою.
Гендерна рівність, вибачте. У підсумку маємо одні й ті ж вимоги як до чоловіків, так і до жінок,
– зазначив він.
Арестович додав, що військовий облік ще не означає, що тебе призвуть, навіть коли запровадять воєнний стан. Річ у тім, що держава хоче знати, які люди та яких спеціальностей у неї є.
Як пояснив він, у разі військового чи надзвичайного стану в Україні державі необхідно знайти людей, які працюватимуть за "4,5 тисячами спеціальностей". Мовиться, зокрема, про діловодство та бухгалтерський облік.
"Більша частина в цьому списку – це воєнні лікарі, а лікарі всі – військово зобов’язані. Навіть студенти – військово зобов’язані", – стверджує радник голови ОПУ.
Хай краще чоловіки йдуть воювати, а жінки стають бухгалтерами
Тому, на його переконання, краще на вищезазначені спеціальності призвати жінок, а не чоловіків. Адже "4,5 тисячі мужиків" – це дві бойові бригади за чисельністю. Тому краще, щоб саме вони пішли на фронт.
"Держава пробує різні варіанти. Як вона проводить перепис населення, так вона і проводить облік тих людей, які у разі війни можуть виконувати різні спеціальності", – констатував Арестович.
Актуально Як і коли жінкам ставати на військовий облік: які документи потрібні
Заява Арестовича про гендерну рівність: дивіться відео (з 16:34)
Що відомо про військовий облік для жінок
- 17 грудня набули чинності нові норми, згідно з якими Міністерство оборони суттєво розширило перелік спеціальностей і професій, який передбачає взяття жінок на військовий облік.
- Як пояснили у відомстві, через неспокійну ситуацію на кордоні вони готуються до найгіршого сценарію. Тому у разі настання військових дій, жінки зможуть бути мобілізованими.
- Мовиться про медійників і комунікаційників усіх категорій: журналісток, операторок, піарниць, видавчинь, бібліотекарок, перекладачок тощо. А також медиків, аналітикинь, фінансисток, науковиць, менеджерок різного профілю та ветеринарок.
- Директори, де працюють жінки, мають проконтролювати, щоб вони встали на військовий облік.
- Щоправда, у Міноборони запевнили: до кінця 2022 року не каратимуть жінок, які не стануть на військовий облік. Їхнім роботодавцям наразі теж нічого не загрожує.
Це цікаво! Чи повинні українські жінки обов'язково служити в армії: опитування