Візит глави дипломатії ЄС до Росії: очільник МЗС Польщі порадив спершу завітати до Києва

26 січня 2021, 13:07
Читать новость на русском

Очільник МЗС Польщі Збіґнєв Рау не підтримує лютневий візит глави європейської дипломатії Жозепа Борреля до Росії. За словами міністра, передувати поїздці повинні переговори з новим держсекретарем США.

Джерело: "Польське радіо".

Під час конференції міністрів закордонних справ 27 країн у Брюсселі він також порадив високому представнику ЄС спершу завітати до Києва.

Читайте також Лише після суду щодо Навального: коли Євросоюз введе санкції проти Росії

Рау вважає такий візит передчасним

Добре було б обговорити цю справу (візит до Росії – 24 канал) з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Це зміцнило б позиції Жозепа Борреля на переговорах з владою Росії. Краще було б спершу поїхати до Києва, з огляду на ситуацію з нашими східними партнерами. Половина з них втратили свої території через політику Росії,
– заявив Рау.

Зі свого боку Жозеп Боррель впевнений, що його візит до Москви стане можливістю висловити негативну позицію ЄС щодо останніх подій в Росії та засудити дії влади. Мовиться про арешт опозиціонера Олексія Навального та придушення акцій протесту на підтримку політика.

До слова! На найвищому рівні ситуацію в Росії детальніше обговорять під час березневого саміту, в якому братимуть участь глави МЗС 27 країн ЄС.

Арешт Навального та придушення протестів у Росії: коротко

  • Олексія Навального затримали 17 січня 2021 року. Цього дня він повернувся з Німеччини, де лікувався після отруєння нервово-паралітичною речовиною "Новачок".
  • Російського опозиціонера заарештували на 30 діб. Таке рішення суду викликало хвилю протестів, яка прокотилася багатьма містами країни.
  • Люди вийшли на масові протести 23 січня. Силовики жорстоко придушували акції та затримували мітингувальників.
  • Багато країн засудили дії силових структур та виступили за посилення санкцій проти Росії.
  • 21 січня депутати Європарламенту проголосували за резолюцію щодо посилення обмежень проти Росії та припинення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
  • Європарламент закликав держави-членів Ради Європи розпочати процедуру покарання Росії в Європейському суді з прав людини.