Пам'ять і примирення: глави дипломатії України та Німеччини обмінялися листами
Джерело:
Дмитро Кулеба у твіттеріУ День пам'яті та примирення, 8 травня, міністри закордонних справ України та Німеччини Дмитро Кулеба й Гайко Маас обмінялися листами, в яких зауважили, що держави об'єднують пам'ять і спільне європейське майбутнє.
Глава нашого МЗС оприлюднив фото дипломатичного листування з німецьким колегою з нагоди Дня вшанування загиблих у Другій світовій війні.
Читайте також Сьогодні Україна захищає Європу, яка постала на руїнах Другої світової війни, – МЗС
Той випадок, коли дипломатичне листування з рутини перетворюється на особливо довірливу комунікацію між державами. Ми з колегою і другом Гайко Маасом обмінялися такими листами з нагоди 8 травня. Україну та Німеччину об’єднують пам’ять, примирення та спільне європейське майбутнє,
– повідомив Дмитро Кулеба.
Дипломати обмінялись листами
У своєму листі Гайко Маас написав, що сьогодні Німеччина стоїть на боці України, висловлює свою солідарність, виступає на міжнародній арені за суверенітет і територіальну цілісність нашої держави та підтримує курс євроатлантичних реформ.
Він переконаний у тому, що "пам'ять про варварську війну, розв'язану Німеччиною, про жертв цієї війни в Україні, а також про ту відповідальність за мир та безпеку в Європі, яка звідси випливає, залишиться міцною основою відносин між нашими державами".
Окрім цього, німецький дипломат висловив подяку українському та іншим народам, які постраждали від націонал-соціалізму в роки Другої світової війни, за простягнуту руку примирення.
Зі свого боку Дмитро Кулеба подякував колезі за підтримку та його особисті зусилля для припинення війни, яку Росія розв'язала проти України, а також за підтримку євроатлантичних реформ.
Переконаний, що, зокрема завдяки цим зусиллям, Україна та Німеччина матимуть не лише трагічне минуле, а й щасливе спільне майбутнє в об'єднаній Європі,
– підсумував глава нашого МЗС.
8 і 9 травня в Україні: що відомо
- В Україні, починаючи з 2016 року, замість Дня перемоги – 9 травня відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
- 8 травня заведено вважати Днем пам'яті та примирення з 2015 року. Того ж року прибрали термін "Велика Вітчизняна війна" з українського законодавства й заборонити пропаганду комунізму та нацизму.
- Символом з 2014 року є червоний мак. Він уособлює квітку маку й водночас кривавий слід від кулі.
До теми Нацизм був абсолютним злом, – Зеленський зробив заяву до Дня пам'яті та примирення