Глава держави зазначив, що ніколи не можна забувати, як українці воювали разом з десятками народів проти нацизму. Він наголосив, це було "точно не для того, щоб війна забирала життя наших людей 76 років потому".
Читайте також Українці підтримують заборону георгіївської стрічки та не чули про "Безсмертний полк": опитування
Коли говоримо "ніколи знову", маємо на увазі передусім дуже конкретне "ніколи не забути". Тому й відзначається в багатьох країнах цей День – пам'яті та примирення. Щоб ніколи не забути, що нацизм був абсолютним злом. І будь-хто з тих, хто намагається виправдовувати його, заслуговує лише на засудження,
– зауважив президент.
Ніколи не забути
Володимир Зеленський додав, що світ відзначає День пам'яті та примирення, щоб ніколи не забути – Друга світова війна стала найстрашнішою в історії людства.
Саме тому, за його словами, створили міжнародні інституції та правила для підтримки глобального миру. Поважати їх – обов'язок усіх людей, а особливо – очільників держав та інших політиків.
Щоб ніколи не забути, що мир втрачається надзвичайно легко. І це справжнє щастя, коли вдається його відновити. Вічна пам’ять загиблим у Другій світовій війні. Ніколи знову!
– підсумував глава держави.
8 та 9 травня в Україні: коротко
- В Україні, починаючи з 2016 року, замість Дня перемоги – 9 травня відзначають День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
- 8 травня заведено вважати Днем пам'яті та примирення з 2015 року. Того ж року ухвалили прибрати термін "Велика Вітчизняна війна" з українського законодавства й заборонити пропаганду комунізму та нацизму.
- Ці дні 8 та 9 травня присвячені пам'яті тих, понад 80 мільйонів людей, чиє життя обірвали насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй.