Голос Америки. Військово-морські навчання та ситуація на сході Україні

9 вересня 2014, 00:36
Читать новость на русском

В Україну прибуло двісті вісімдесят американських моряків для участі в спільних морських навчаннях "Сі Бриз-2014". Про це повідомили журналісти "Голосу Америки".


До триденних навчань, які були заплановані задовго до агресії Росії в Україні, приєднались Грузія, Румунія, Туреччина та Латвія. Серед кораблів, які приймають участь в маневрах — корабель ВМС США "Росс", канадський фрегат "Торонто" та іспанський "Хуан де Бурбон".

Учасники буду вчитись координації дій, комунікації, морській навігації, пошуку та рятуванню. Наступного тижня американські військові 173-ї десантної бригади, яка базується в Італії, прибудуть на Яворівський полігон Львівської області для участі в міжнародних сухопутних навчанннях "Швидкий тризубець".

Заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу повідомив про докази збільшення прямої участі військових сил Російської Федерації на території України.

Росія – не проблемний сусід, а держава, яка напряму підриває суверенітет та територіальну цілісність України,
— сказав Вершбоу під час телемоста між Брюсселем та Москвою.

З надією, але й зі скептицизмом департамент США віднісся до повідомлення про договір між президентами України та Російської Федерації, в якому вони, за інформацією офіційного Києва, домовились про продовження діалогу та координацію дій щодо підтримки режиму припинення вогню.

Про це заявила речник Держдепартаменту Сполучених Штатів Джен Псакі. Також вона прокоментувала оприлюднений звіт правозахисної організації Amnesty International, в якому стверджується, що всі сторони конфлікту, а саме — Україна, Російська Федерація та підтримувані Росією проросійські "сепаратисти" порушують права людини.

Ми занепокоєнні звинуваченнями в порушеннях з обох сторін та закликаємо обидві сторони сприяти розслідуванню всіх звинувачень,
— зазначила Джен Псакі.

"Звертаю увагу на те, що прем’єр-міністр Яценюк публічно заявив про готовність української влади співпрацювати з Amnesty International в розслідуванні звинувачень. Ми не почули подібних заяв з другої сторони", — наголосила речник Держдепартаменту США.