Головні новини 27 квітня: зустріч лідерів КНДР та Південної Кореї, скандал із Бочковським

28 квітня 2018, 09:03
Читать новость на русском

27 квітня лідери КНДР та Південної Кореї Кім Чен Ин та Мун Чже Ін провели історичну зустріч. Поновлений на посаді голови ДСНС Сергій Бочковський намагався прорватися на роботу. У США опублікували результати розслідування щодо зав’язків президента Дональда Трампа з Росією. В Україні надійшли в обіг нові гривневі монети. Такими були головні новини 27 квітня в Україні та світі.

Історична зустріч

Лідери Північної і Південної Корей Кім Чен Ин і Мун Чже Ін провели переговори у демілітаризованій зоні між двома державами – селі Пханмунджі. Сторони підписали декларацію про встановлення миру та припинення будь-яких ворожих дій один до одного.

Крім того, лідери держав домовилися про повну денуклеаризацію Корейського півострова. А військові країн зголосилися підтримувати постійний контакт, у тому числі на рівні очільників оборонних відомств. Також буде створено спільний пункт оперативного зв'язку в Кесоні.

Читайте також: Усмішки, обійми і сосна: найяскравіші кадри з візиту Кім Чен Ина в Південну Корею

Дивіться відео про зустріч Кім Чен Ина та Мун Чже Іна:

У декларації також мовиться, що країни домовилися вирішувати і гуманітарні проблеми, включно із проблемою возз'єднання корейських сімей, та домовилися розпочати роботу зі з'єднання залізниць двох Корей.

Як наголошується у документі, Південна Корея та США у перспективі просуватимуть проведення три- або чотиристороннього саміту для встановлення твердого миру.

Після зустрічі Кім Чен Ин заявив про початок нового витка історії, що символізуватиме "еру миру". Лідер КНДР також наголосив, що північнокорейська сторона готова виконати всі зобов'язання, які візьме на себе.

На історичну зустріч лідерів обох Корей зреагувала Україна. Так, глава МЗС Павло Клімкін заявив, що зустріч Кім Чен Ина та Кореї Муна Чже Іна дають надію на досягнення миру і об'єднання Корейського півострова.

Скандальний Бочковський

Тільки-но 26 квітня Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним і скасував розпорядження Кабміну про звільнення Сергія Бочковского з посади голови ДСНС, посадовець вже 27 квітня вирішив піти на роботу.

Проте потрапити на робоче місце Бочковському не вдалося, адже до ДСНС його не впустила охорона установи.

Читайте також: Амосову не поновлювали на посаді ректора медуніверситету: у МОЗ заявили про підробку ухвали суду


Сергія Бочковського не пустили на роботу в ДСНС

На поновлення Бочковського на посаді голови ДСНС зреагував глава МВС України Арсен Аваков.

Він (Бочковський) не буде поновлений на посаді. Ми не маємо на те ні юридичних підстав, ні етичних. Людина другий рік перебуває на лаві підсудних,
– наголосив міністр

Хто такий Сергій Бочковський? Був призначений на посаду голови ДСНС у квітні 2014 року, проте 25 березня 2015 року його затримали під час засідання Кабінету міністрів. Тоді був також затриманий перший заступник Бочковського Василь Стоєцький. Їм обом оголосили про підозру у корупції та відмиванні грошей. 5 липня 2017 року Вищий адмінсуд України скасував рішення попередніх інстанцій щодо зупинення розгляду незаконного звільнення Бочковського з посади. Справу було повернуто на повторний розгляд.

Втручання у вибори США

Комітет розвідки США не знайшов жодних доказів того, що президентська кампанія Дональда Трампа у 2016 році мала зв’язки із Росією, мовиться у доповіді Комітету.

"Жодних доказів, що кампанія Трампа була у змові чи координувалася з Росією. Тотальне полювання на відьом! Цьому треба покласти край негайно!", – прокоментував доповідь сам Трамп.

Читайте також: Демократична партія США подала до суду на Росію та штаб Трампа

Зазначимо, що більш ніж на 200 сторінках документа містяться твердження про те, що Росія з 2015 року вела кампанію по підриву президентських виборів США, зокрема, Москва втручалася у вибори за допомогою кібератак, соціальних мереж, посередників і державних ЗМІ.

У документі зазначено, що Росія може продовжити підрив західних демократій, підігріваючи соціальні проблеми і політичну нестабільність у світі.

Документ був прийнятий 22 березня і підписаний головою комітету Девіном Нюнесом.

Після публікації цього звіту демократи звинуватили республіканців у тому, що вони передчасно закрили розслідування цієї справи та не змогли провести його з суворою відповідністю до усіх належних правил.

Нові гривні

27 квітня Національний банк України ввів в обіг нові монети вартістю 1 та 2 гривні. Ці монети перебуватимуть в обігу разом із монетами номіналом 1 гривня старого зразка та банкнотами номіналами 1 та 2 гривні попередніх років виготовлення.

Читайте також: У НБУ забили на сполох: шахраї створили фейкову криптогривню


Так виглядають нові металеві гривні

Із п’ятниці новими монетами можна розраховуватись без жодних обмежень по всій території України.

При цьому в Нацбанку повідомили, що припиняють друкувати паперові банкноти номіналом 1 та 2 гривні. Проте з обігу вони не вилучатимуться і ними можна буде розраховуватись на рівні з монетами.

Загалом до кінця 2018 року буде відкарбовано близько 140 мільйонів монет номіналом 1 гривня та 145 мільйонів монет номіналом 2 гривні.

До слова, орієнтовно у 2019-2020 роках планують ввести в обіг монети номінальною вартістю 5 та 10 гривень.