Громадськість та опозиціонери критикують президентський законопроект про Антикорупційний суд
Комітет з питань правової політики та правосуддя на своєму засіданні вирішив рекомендувати президентський варіант законопроекту про Антикорупційний суд. 1 березня 2018 року парламент розглядатиме цей закон. Громадськість та представники опозиції висловлюють багато критичних зауважень.
Про це у прямому ефірі, перебуваючи у Верховній Раді, розповіла кореспондент 24 Каналу Анна Калюжна.
Комітет з питань правової політики та правосуддя рекомендував парламенту ухвалити за основу президентську версію законопроекту про Антикорупційний суд. Проте, як президентський варіант, так і альтернативні законопроекти на комітеті, по суті, не розглядали.
Читайте також: Законопроект про Антикорупційний суд: профільний комітет Ради прийняв рішення
Деякі депутати – автори альтернативних законопроектів, – зокрема, Олена Сотник, народний депутат від "Самопомочі", обурились: такий важливий для країни законопроект розглядається за 20 хвилин без обговорень та правок. В результаті домовилися, що такі депутати зможуть зачитати свої зауваження на першому читанні.
Я готовий сформулювати ті 5 конкретних поправок, які запропонувала Венеційська комісія, і проголосувати в першому читанні з врахуванням саме цих 5 пунктів,
– запевняє Сергій Соболєв, народний депутат "Батьківщини".
Найбільш критичні зауваження громадськості та опозиціонерів полягають у тому, що в законопроекті прописані міжнародні експерти, які б мусили відсіяти недоброчесних суддів та не допустити їх до Антикорупційного суду. Однак у Вищої кваліфікаційної комісії суддів України є право вето. Як показав конкурс до Верховного Суду, до нього пропустили і одіозних суддів теж, попри слово громадськості.
Також у суддів обов'язково має бути міжнародний досвід. Таких в Україні дуже мало. Критиці підлягає і факт про те, що Антикорупційний суд розглядатиме не лише справи про топ-корупцію, а й про незаконну зброю та про обіг наркотиків. Що може, як вважає громадськість, завантажити цей суд дуже малими і дріб'язковими справами.
Нагадаємо, що сьогодні суди і досі затягують розгляд справ, де фігурують українські високопосадовці, яких підозрюють у корупції.
Що таке Антикорупційний суд? Вищий антикорупційний суд має бути судом першої інстанції, який буде розглядати справи про корупцію у вищих ешелонах влади. Він має бути створений в рамках судової реформи і є однією з вимог міжнародних партнерів – Міжнародного Валютного Фонду, Світового банку та Євросоюзу. Депутати розкритикували документ, який подав Порошенко. Мовляв, він суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.