Експерти МАГАТЕ, котрі перебувають на ЗАЕС, удруге за останні дні чули звуки запуску ракет

28 листопада 2023, 21:04
Читать новость на русском

Джерело:

МАГАТЕ

Росіяни продовжують ставити під загрозу не лише Україну, а й весь світ. У МАГАТЕ зауважили, що їхні експерти, які зараз на ЗАЕС, знову чули звуки запуску ракет.

Детальніше про це розповів гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. За його словами, експерти чули не лише характерні звуки запуску ракет. Вони чули також численну кількість артилерійських снарядів, імовірно, випущених з території неподалік ЗАЕС.

Читайте також Вороги використовують ЗАЕС як вогневу позицію: звуки запусків чули представники МАГАТЕ, – ISW

Загроза біля ЗАЕС зберігається

Очевидні військові дії поблизу АЕС загрожують ядерній безпеці та несуть ризики безпеці на майданчику та потенційно можуть підірвати п'ять принципів безпеки ЗАЕС, що були представлені на Раді Безпеки ООН у травні цього року,
– наголосив глава МАГАТЕ.

Це ще не все. Гроссі звернув увагу на "тривожні події останніх днів". Мовиться про ракети, запущені неподалік Запорізької АЕС. За його словами, вони ще більше поглиблюють занепокоєння ядерною безпекою.

Крім того, у МАГАТЕ повідомили, що відновили з'єднання з основною лінією електропередач Запорізької атомної електростанції. Нагадаймо, що раптове припинення сталося на вихідних.

З'єднання було втрачено в неділю вранці через коротке замикання, яке, як повідомляється, сталося приблизно за 100 кілометрів на північ від місця, але з'єднання з лінією електропередачі було відновлено пізніше того ж вечора,
– зазначив гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.

Що відбувається на ЗАЕС

  • Так, у МАГАТЕ 26 листопада також заявляли, що чули ймовірні пуски ракет з боку Росії. Втім, самої зброї не бачили, адже погода була поганою. Втім, сам звук вказував на роботу РСЗВ.
  • Відповідну інформацію підтвердили в Енергоатомі. Там заявили, що Росія дійсно використовує ЗАЕС як вогневу позицію, де розміщує РСЗВ, якими б'є по території України.
  • Також українське підприємство вкотре звернулося до світової спільноти. Воно вимагає деокупувати Запорізьку АЕС. Таким чином можна гарантувати безпечну роботу найбільшого в Європі ядерного об'єкта.