Гучний "прорив" Саакашвілі в Україну обговорять у Європарламенті, – польський депутат

15 вересня 2017, 21:32
Читать новость на русском

Депутат Європарламенту від Польщі Яцек Саріуш-Вольський, коментуючи ситуацію, що склалася довкола екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, запевняє, що вона стане приводом для дискусії на найближчому засіданні Європарламенту.

Він додає, що справу Саакашвілі моніторять польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, міністр внутрішніх справ Маріуш Блащак, а також міністр інфраструктури Анджей Адамчик, повідомляє радіо "Свобода". Про це йдеться в огляді преси Наталії Лебідь для сайту "24".

Читайте також: Саакашвілі здатен розсварити Польщу та Україну, – Newsweek

Заангажованість польських політиків у справі екс-президента Грузії легко пояснити. "Польща у важкі моменти була з президентом Саакашвілі, і президент Саакашвілі був із Польщею, наприклад у 2008 році, коли Росія напала на Грузію", – заявив Саріуш-Вольський.

Із цих причин ми сьогодні теж з ним, тому що він має право оскаржити незаконне рішення влади України щодо позбавлення його громадянства,
– продовжив політик.

Він додав, що вважає дії української влади нецивілізованими та такими, що суперечать європейським стандартам, котрі Україна "зобов'язалася дотримувати відповідно до договору про Асоціацію з ЄС". Політик пообіцяв порушити відповідне питання на найближчому засіданні Європейського парламенту.

Тим часом Financial Times не вірить, що Міхеїла Саакашвілі "притягнуть до відповідальності", і називає спроби заборонити йому в'їзд "справжнім цирком".

"Саакашвілі опинився в ситуації, дуже незвичній для колишніх лідерів держав. Нині він не має громадянства, а неділю він провів, намагаючись потрапити до країни, яка не хоче його присутності – спершу потягом, далі – автобусом, і зрештою – пішки, у натовпі соратників, які змусили відкрити для нього кордон в Україну. Його повернення здатне різко загострити політичну температуру в той час, коли президент бореться з проросійськими бойовиками на сході, але й водночас перебуває під шквалом критики політичних опонентів, які зауважують, що він, як і його відсторонений попередник Віктор Янукович, поблажливо ставиться до корупції в країні та отримує вигоду від неї", – пише The New York Times.

Детальніше читайте у публікації: Імідж України зіпсовано, або Як світ "співчуває" Саакашвілі