Хайп чи бажання справедливості: що не так у боротьбі з корупцією в Україні
АРМА, або простіше кажучи, агентство з розшуку та менеджменту активами, або ще простіше – орган, який створили, щоби відбирати майно у багатих нечесних олігархів, продавати його і повертати гроші державі. Ця сама АРМА свою місію виконала не надто добре.
АРМА
Бо як і кожна гарна ініціатива, ця теж зазнала деякої трансформації. Про це – у відеоблозі "Підгорає" на 24 каналі.
Цікаво Новий секс-скандал та заборона Мальдівів: депутати вкотре відзначилась своєю роботою
Історії відомі випадки, коли арештовані в рамках кримінального провадження активи, замість того, щоби швидко перебрати у своє керівництво, АРМА залишала або на відповідальному зберіганні у підозрюваного або у самого слідчого. Що зрештою призвело до їх псування, шкоди та у підсумку не принесло до державної скарбниці ані копійки.
Згадати б хоча історію активів – 2 ТЕЦ у Львівській області, що передали в управління Національному агентству. АРМА мала здійснити ефективне управління для збереження їхньої економічної вартості. Та щось тоді пішло не так.
Тож щоби міста не залишилися без тепла взагалі у справу втрутився Кабінет Міністрів України й змусив АРМА передати активи новим управителям. У підсумку ця структура за 10 місяців 2020 року принесла до скарбниці 13 мільйонів гривень.
Дивіться повністю відео випуску "Підгорає":
НАБУ та Венедіткова
Більше заробило хіба що, НАБУ – 75 мільйонів. Хоча Національне антикорупційне бюро і не є тим кінцевим органом, який стягує кошти. Тому цю "перемогу" чесно було б поділити на 2. Бо третім невідомим у цьому рівнянні виступає – генеральна прокурорка Ірина Венедіктова, який часто пхає палки в колеса антикорупційного органу.
А тут ще й конфлікт, який розгорівся між НАБУ та Офісом Президента, а якщо точніше між заступником голови ОП Олегом Татаровим та керівником НАБУ Ситником. Він дізнався, що він фігурує у розслідуванні, у якому йому загрожує доволі реальний термін. Тому не знайшов нічого краще, як піти на випередження.
Олег Татаров / Фото ОП
Детективи, того самого НАБУ, без попередження та оголошення військових дій, виїхали для затримання заступника глави Офісу Президента у тій самій справі. І стосується вона не якихось там вигадок, а цілком реальних корупційних дій, пов'язаних з обміном квартир Нацгвардії.
Та тут, до цього каменю спотикання, з третьої сторони почала наближатися Генеральний прокурор Ірина Венедіктова – усунула прокурорів, назначила на їхнє місце себе. І почала у всьому розбиратися. Та ви не спішіть, розбирайтесь у "довгостроковій перспективі". Нам вже все одно спішити немає куди, бо всі терміни давно вже пройшли.
Дубінський та Деркач
А тим часом Печерський районний суд Києва зобов'язав генеральну прокурорку України Ірину Венедіктову відкрити кримінальні провадження щодо ймовірного вчинення державної зради народними депутатами Олександром Дубінським і Андрієм Деркачем. Рік тому вони організовували пресконференції, на яких поширювали не обґрунтовані брехливі заяви, які по суті є ознаками втручання в вибори у Сполучених Штатах Америки.
Загалом ніби все зрозуміло. Але хотілося б уточнити, що справи за цими звинуваченнями слід було відкрити ще у жовтні. Бо вже й вибори пройшли й новий президент у США визначений.
Важливо Новорічні подарунки: Кабмін закупив 320 годинників, а аграрії оголосили тендер на джип
Але генеральна прокурорка, (єдина, хто має право ініціювати справи щодо депутатів), тоді відмовилась це робити. Як і відкривати справу про ймовірну брехню в декларації, про відмивання коштів і ухилення від сплати податків Олександром Дубінським. Тепер же цю статтю скасували. Та все ж цікаво, що тоді завадило почати розслідування? Мало доказів, фактажу? Неможливо довести?
Є процес. Все що відбувається по процесу і детективи НАБУ, і прокурори САП роблять у рамках закону. Єдина проблема яка в нас є зараз – це бажання видовищ. Ніхто не думає, що буде у довгостроковій перспективі. Всі хочуть зараз. Хайпануть. І це велика біда в Україні,
– розповідала Венедіктова.
Ні, ну якщо ви хайпом називаєте бажання справедливості, то нам більше немає про що говорити. Та будьте впевнені, пильно стежити за вашою діяльністю ми не перестанемо.