Омріяний джип

От, до прикладу, одна з найбільших держкомпаній Украгролізинг, яка надає сільгосптехніку у платне користування, оголосила тендер на купівлю новенького автомобіля Toyota 2020 року випуску. На нього планують витратити половину свого річного прибутку.

До теми Бондаренко віддав тендер на поставку томографів фірмі, яку звинувачують у привласненні коштів

Можливо, це для того, щоб його теж у лізинг здавати більш успішним фермерам. Не на тракторах ж їм поля їздити інспектувати. Та й тих тракторів, зараз на сайті компанії не такий вже й великий вибір – 7 штук, ще 2 борони є та сіялка.

Є ще тут і голосування. Ваші потреби. Може тут щось про джип? Там таке:

 • трактори;
 • зернозбиральні комбайни;
 • біопаливо та відновлювальна енергетика;
 • ґрунтообробна техніка;
 • обладнання для тваринництва;
 • обладнання для птахівництва.

А от воно – інше. Не інакше, як тут про джип і йшлося, але, певно, не для аграріїв, а для керівника компанії.

Все одно компанію приватизувати планують, а так хоч на пам'ять щось лишиться – джип, наприклад. Ще й не простий, а з дизельним двигуном, мультимедійною системою, клімат-контролем, і підігрівом передніх сидінь.

тойота
Toyota 2020 року випуску / Фото auto.ria.com

Той, що, скажете ви, заробили – можуть витрати. Так. Але ще раз нагадаю, що це державна компанія. Яка була створена владою у 2001 році для забезпечення аграріїв сільгосптехнікою за лізинговою схемою. Аграріїв – технікою. Аграріїв – технікою. Про жодні автомобілі люксового класу для керівництва там не йшлося.

Але 19 років пройшло, можливо, щось і змінилося за цей час…

А поки подарунками запасаються і у керівництві державою.

Скандальні годинники

Кабмін купив 320 подарункових годинників на майже 500 тисяч гривень: 210 чоловічих і 110 жіночих. Кожен з них у подарункових футлярах із зображенням малого Державного Герба і написом у 2 рядки жовтого кольору "Від прем'єр-міністра України".

Так стоп. А я щось не зрозуміла, а що прем'єр за них сам заплатив? Чи чому саме від прем'єра, а не від народу українського? Їх же за бюджетні кошти купували, значить за наші з вами податки. А, можливо, ми не хотіли дарувати годинники?

Та й загалом питань тут більше, ніж відповідей. Чому саме 320, якщо депутатів 450? Чи це лише для монобільшості? Але там, здається, їх не більше 250. Хоча, якщо взяти до уваги, що 2 на 2 дорівнює 5. Тоді, можливо, і 450 – 248 = 320. І якщо я вже згадала про наші з вами податки, то про них і поговоримо.

Підтримка бізнесу

Галина Третьякова, вона ж депутатка від "Слуги народу", вона ж голова комітету з соцполітики, вона ж автор скандальної фрази про дітей.

Коли народження дитини відбувається не для того, щоб надати їй рівні права, освіту і таке інше, а народжують дитину, щоб отримати матеріальну допомогу – то ми отримуємо, скажу так жорстко, дітей низької якості, які призводять до того, що вони теж сідають на публічні кошти,
– сказала Третьякова.

Так от тепер ця сама Галина Третьякова вирішила, що в неї забули спитати, кому компенсувати, а кому не компенсувати 8 тисяч гривень, обіцяні президентом. Як тепер з'ясувалося, президент то все пообіцяв, не порадившись з пані Галиною. Тому вона висловилась сама, зауваживши, що ФОПи які не платять податки, не мають права на коронавірусну допомогу.

третьякова
Галина Третьякова / Фото УП

При цьому, спускатися з купола до цих самих підприємців, які якраз зібралися під стінами Верховної Ради на мітинг проти запровадження касових апаратів, пані Галина чомусь не стала, бо тоді б вона може дізналася, що у 2019 році ФОПам було сплачено податків у загальній сумі 25 мільярдів гривень. За першу половину 2020 року вони ж вже віддали державній скарбниці майже 10 мільярдів гривень.

Так, ті самі ФОПи, що сиділи вдома у березні і квітні. Ті, які змушені були не працювати у вихідні, і ті, які поки не розуміють, як переживуть ваш "інтелектуальний" локдаун, у який підуть не всі, не відразу і не повністю.

От вам і захист. От вам і соціальна політика. А знаєте, що я вам скажу, пані Галино? З таким ставленням до підприємців вони скоро усі розбіжаться по Польщах та Європах – і правильно зроблять.

Цікаво Третьякова "хоче подивитися на ФОПа, який сплатив податків на 8 тисяч"

Ба більше, десь там, на заробітках, щонайменше 34 тисячі наших медичних працівників, які звільнилися за підрахунками міністра Степанова. І це не за всі роки Незалежності, а лише за 2020-й. Звільнилися, бо просто втомилися чекати "подачок" від влади.

Там говорили, що повинні бути такі зарплати:

 • лікаря – 23 тисячі гривень;
 • медичної сестри – 17 тисяч гривень;
 • санітарки – 12 тисяч гривень.

Окрім цього, повинні були бути лікарські засоби і препарати, щоб елементарно надати допомогу.

Мало бути, але немає, бо про ці розрахунки забули, коли зводили бюджет на наступний рік. І отут, здавалося, і додати немає чого, хіба що, а чого ж ви цього року не збільшили їм зарплати з "ковідного" фонду? Не на 30%, а вдвічі. Або не забезпечили медперсонал усім необхідним. До речі, це питання не лише мене хвилює.

За літні місяці, за липень – серпень, 60% медиків отримали лише по одній рукавиці. По одній рукавиці! Остання закупівля на все це відбувалася влітку.

А потім ми дивуємося, як так, що українці отримали найбільше посвідок на проживання в Європі . І це відбувається четвертий рік поспіль. Найбільше наших, традиційно, у Польщі.

Зверніть увагу Коли Рада розгляне законопроєкти Зеленського про підтримку бізнесу: ймовірна дата

Чому українці виїжджають

А знаєте, яка основна причина? Зайнятість! 87% дозволів видавались саме на цій підставі, і достойна оплата праці, це я б вже додала від себе. На 2 та 3 місцях – Марокко та Індія, якщо вам цікаво, звісно. І от зараз дуже захотілося відмотати плівку назад, хоча ми ж можемо це зробити і пригадати 20 травня 2019 року.

Я звертаюся до всіх українців на планеті, ви нам дуже потрібні, усім хто готовий будувати нову, вільну і успішну Україну, я з радістю надам громадянство. Ви повинні їхати в Україну не в гості, а додому. Ми чекаємо на вас,
– казав Володимир Зеленський.

А 1 грудня 2020 року сказав, що "медичні працівники магнітом почали виїжджати до усіх європейських країн".

медики україна кордон
Українські медики виїжджають за кордон / Фото РБК-Україна

А що ж залишиться нам, спитаєте ви? Танцювати! І це не назва проєкту на одному з українських каналів, а порада від центру громадського здоров'я.

 • Бо танці покращують мисленнєві здібності.
 • Танці поліпшують настрій! Якщо максимально віддатися танцю, можна втратити відчуття часу та знизити рівень тривожності, депресії й покращити своє самопочуття.
 • А також танці – це суперкардіо, що поліпшує здоров'я серцево-судинної системи.

Тому танцюйте собі на здоров'я. А ще – менше їжте солі, зміцнюйте свій сон і дивіться проєкт "Підгорає".