Сили оборони укріплюють фортифікації на правому березі Дніпра: чи є загроза наступу росіян

8 березня 2024, 18:14
Читать новость на русском

Наталія Гуменюк розповіла про те, що відбувається на правому березі Дніпра. Вона пояснила, що саме впливає на оборонні споруди ЗСУ.

Після зими є потреба підновити фортифікації ЗСУ на правому березі Дніпра. Хоча ця зима була не так сніжною, як вогкою, впливає не тільки клімат, а й те, що після підриву Каховської ГЕС розмило мінно-вибухові загородження окупантів. Про це начальниця Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк сказала в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

До теми Не стіна з "Гри престолів", але укріплення серйозні: Лиховій розповів про фортифікації на Сході

Чому ЗСУ укріплюють оборонні споруди на правому березі

Незважаючи на те, що ми маємо певну перевагу на морі, переконливі перемоги на морському напрямку, все одно залишається загроза. Море є море. Десантно небезпечні для нас ділянки мають бути укріплені, навіть якщо залишається один процент, пів процента того, що ворог може наважитись на (висадку, – 24 канал) ДРГ або десантування якогось іншого підрозділу. Ми маємо бути готовими,
– сказала речниця.

Вона підкреслила, що Дніпро є географічною, природною перепоною для ворога. Втім, це водночас і "не виключений, можливий маршрут, яким може прямувати ворог". А оскільки після підриву Каховської ГЕС русло річки змінилося, то слід відреагувати на такі зміни.

"Фортифікаційні споруди – фактично вуличні споруди, вони потребують оновлення та підкріплення через уплив зовнішнього середовища. Тому час від часу (а зараз якраз сезон) їх варто оновлювати, укріплювати і передбачати їхню наявність. До того ж роботи навколо них – це потужний сигнал ворогові: "Ми не розслабились. Ми розуміємо сутність загрози і ми готові до будь-якого розвитку подій", – інформує Наталія Гуменюк.

Також, говорячи про споруди в цьому регіоні, слід розуміти, що фронт зовсім близько. Тож логічно мати хороші укріплення там, адже це відіграє і військову, і психологічну роль.

"Херсонщина сьогодні – це фактично прифронтовий регіон. Там проходить лінія бойового зіткнення безпосередньо річкою Дніпро і, відповідно, фортифікаційні споруди на правому березі потужні, розгорнуті і продовжують облаштовуватися – від наративів ворога "ми ще повернемось на правий берег" до елементарного усвідомлення припустимої загрози", – підсумувала вона.

Тим часом росіяни продовжують зводити укріплення в Запорізькій області. Що саме будують і що це дасть – читайте тут.