Оборона складається з кількох рівнів, які розташовуються на різних відстанях від лінії фронту. Лиховій зазначив, що створення укріплень розпочалося не після виходу з Авдіївки, а значно раніше. Про це спікер ОСУВ "Таврія" розповів в ефірі телемарафону, передає 24 Канал.

Читайте також Дуже смішна відмазка: росіяни пояснили, чому танк "Армата" не з'явиться на фронті

Війська виконують титанічну роботу

Дмитро Лиховій пояснив, що багато висновків про недостатність укріплень створюються "завдяки" російській пропаганді.

Більша частина тих висновків негативних іміджевих, які робляться щодо того, що нібито в нас укріплень немає, вони, на жаль, працюють у руслі російської пропаганди й компрометують не тільки командування, а насамперед воїнів інженерних військ, які виконують просто титанічну роботу вдень і вночі,
– наголосив він.

Лиховій також додлав, що якщо ворог хоче знайти свою смерть на Авдіївському напрямку, "нехай наступає там, де на другому рубежі оборони нібито немає укріплень".

Який вигляд мають укріплення

Речник розповів, що спорудженням займаються обласні військові адміністрації, командування Сил підтримки ЗСУ, а також власне інженерні підрозділи механізованих піхотних бригад. Він пояснив, що укрпіплення все ж не можуть мати вигляд стіни захисту із серіалу "Гра престолів", проте складаються з багатьох елементів.

Те, що є насправді, що вже створено або посилюється, — це величезна мережа запасних позицій, взводні опорні пункти, траншеї завдовжки сотні метрів із вогневими осередками, щілинами перекриття, інколи з броньованими капсулами безпеки, є капоніри для танків, протитанкові рови, є також мінні загородження,
– пояснив Лиховій.

Він додав, що ці споруди будуть наступними в разі подальшого наступу ворога і забезпечать повну зупинку окупантів на Донеччині.

Що відбувається на Авдіївському напрямку

  • Командувач ОСУВ "Таврія" Олександр Тарнавський 1 березня заявив, що противник збільшує інтенсивність артилерійських обстрілів поблизу Авдіївки, а також він має значну перевагу в снарядах та кидає в бій нові резерви. Внаслідок цього окупанти мають деякі локальні успіхи. Водночас оперативна обстановка залишається динамічною.
  • Також заступник командира 3 ОШБр Максим Жорін повідомив, що окупанти тиснуть "абсолютно по всій смузі навколо Авдіївки". За його словами, на цій ділянці фронту залучена велика кількість ворожої піхоти, яку підсилює авіація, артилерія та інша техніка.
  • Водночас українські сили намагаються стримати просування російських загарбників та завдають їм значних втрат. Бійцям 47 окремої механізованої бригади вдалося ліквідувати елітну штурмову групу окупантів 15 окремої гвардійської бригади. Також там була знищена техніка противника.