Торік активно обговорювали, чому танк Т-14 "Армата" досі не був на полі бою. Слід розуміти, що цей танк заглух на параді, а деякі його деталі, ймовірно, зробили з картону.

Дивіться також Полюватимуть на цілі в повітрі: в ГУР анонсували нові можливості морських дронів Magura

Чому танк "Армата" не буде воювати проти України: названо причину

"Армата" загалом дорогувата. За своїм функціоналом, вона, звісно, набагато перевершує наявні танки, але занадто дорога, тому її зараз армія навряд чи буде використовувати. Простіше їм купити ті ж Т-90-ті,
– заявив генеральний директор держкорпорації "Ростех" Сєрґєй Чємєзов.

Далі він пояснив, що йдеться тільки про війну в Україні, а загалом "Армата" нібито стоїть на озброєнні російської армії. Але інші фрази Чємєзова вщент розбивають упевненість окупантів у "величі російської зброї".

"Зараз потрібні гроші для того, щоб створити нові танки, нові озброєння, більш, можливо, дешеві. Тому, якщо є можливість купити дешевші, чому ні", – сказав він.

Тобто окупантам бракує коштів на оборонно-промисловий комплекс, а диво-танк виявився нікому не потрібним. Час від часу пропаганда твердить, що "Армата" вбиває українців, але це відбувається в тій же паралельній реальності, де росіяни збивають ще не поставлені F-16. У вересні 2023 року Кирило Буданов повідомив, що росіяни жодного разу не використали "Армату" на фронті.

Дивіться також Росіяни застосували на Донбасі тактику випаленої землі: яку зброю використовують

Що відомо про танк Т-14 "Армата"

  • Це дослідна, експериментальна зброя. Відомо про 20 одиниць таких танків.
  • Їх піарять з 2015 року, вони мають комбіноване багатошарове бронювання, новий динамічний захист "Малахіт" і комплекс активного захисту "Афганіт".
  • Безекіпажну башту, яка є в танку, розробляли ще за СРСР, що цікаво – на харківському заводі імені Малишева. А деякі західні експерти говорили, що Німеччина розробляла танк зі схожими характеристиками.