Про це в етері телемарафону розповів речник ОСУВ "Таврія" Дмитро Лиховій. Він зазначив, що на Авдіївському напрямку оборонні укріплення будували ще з грудня 2023 року, інформує 24 Канал.

До теми Не стіна з "Гри престолів", але укріплення серйозні: Лиховій розповів про фортифікації на Сході

Лиховій розповів про ситуацію з фортифікаціями на Сході

Капітан зазначив, що не варто піддаватися спрощенням, коли люди хочуть бачити "якусь стіну". За словами речника, на Донецькому напрямку лінія оборони виглядає трохи не так, але вона все одно має бути ефективною.

Вона прив'язується до складок рельєфу, особливостей місцевості, водних перешкод. Я особисто побував на цих укріпленнях, яких у нас нібито немає – вони там є,
– зауважив Лиховій.

За його словами, ці укріплення не мають вигляд суцільної лінії, як хтось хоче бачити. Але це дуже розгалужена система підготовлених ще з грудня 2023 року.

Лиховій також підкреслив, що мовиться про танкові капоніри, протитанкові рови, бетонні бункери, а також взводні опорні пункти з броньованими капсулами. Капітан зауважив, що укріплень багато не буває і хотілось би "ще більше".

Ситуація на Авдіївському напрямку динамічна

  • Дмитро Лиховій 3 березня зазначав, що оперативна обстановка навколо населених пунктів Бердичі, Орлівка і Тоненьке стабілізується. Там наші сили стримують ворога в межах цих населених пунктів і тривають бойові дії.
  • Капітан також підкреслив, що ворог подекуди має локальні успіхи щодо деяких позицій. Це, за словами речника, відбувається коли вогневі позиції просто знищує ворожа артилерія, і наш особовий склад відходить на інші більш вигідні позиції. Тому, як сказав речник, лінія бойового зіткнення на Авдіївському напрямку має свою динаміку.
  • Бійці Третьої штурмової бригади також показали, як за допомогою одного дрона знищили 11 російських окупантів. Крім того, вдалося нівелювати й техніку російських загарбників. Це була робота екіпажу "Вітролом", бійців Батальйону безпілотних систем Третьої штурмової бригади.