Хід за Зеленським: Разумков до останнього воюватиме в боротьбі за мандат
Дмитро Разумков раніше керував Верховною Радою. Тепер він сидить в сесійній залі на самій "гальорці", за спинами "Європейської Солідарності".
Здається, я трохи погарячкував, коли гру Разумкова в самостійність вважав для нього витонченим політичним самогубством. Схоже, принаймні на цьому етапі, справи в нього навпаки йдуть дуже непогано.
Читайте також Боротимуся, – Разумков заявив, що немає законних підстав забирати у нього мандат
Згідно із результатами соцопитувань, Разумков має аж 7% підтримки від українців на президентських виборах. З одного боку, ця цифра не надто значна. Точно не дає жодних шансів на перемогу.
З іншого боку, вона лише у 2 рази менша, аніж цифра підтримки українцями Петра Порошенка, який у політиці вже понад 20 років і був президентом.
Так сталось, що саме завдяки своїй відставці, завдяки своєму виключенню зі "слуг народу", завдяки своєму конфлікту із Володимиром Зеленським Разумков і отримав собі стрибок в електоральній прихильності українців.
Йому відверто можуть позаздрити зараз і Віталій Кличко, і Арсеній Яценюк з Володимиром Гройсманом, які і собі такого б хотіли, але не мають.
Повний випуск "Pro новини" за 8 листопада: дивіться відео
Є важливий нюанс
Тут є дуже важливий нюанс: як довго така прихильність українців до Разумкова протримаєтеся і чи зможе він її в якийсь спосіб взагалі втримати.
Бо якщо, наприклад, Юлія Тимошенко має свої умовні 10% прихильності від виборців, то точніше фанатики, які за своєю лідеркою і в вогонь, і у воду.
В Разумкова нинішні 7% фактично не "за нього", вони – "проти Зеленського". Так і стається, що прихильність Разумкову ще треба буде завоювати.
Щоб вони і далі з ним залишалися, а не лише тимчасово його підтримували, бо пожаліли, що Зеленський його образив.
Разумкову може допомогти Зеленський
Як не дивно, але допомогти в цьому Разумкову може сам Зеленський, якщо, до прикладу, захоче позбавити його не тільки спікерства та членства у фракції, але й депутатського мандата.
Це якщо піде на нього новою війною, щоб взагалі "витурити" Разумкова з парламенту. Але нащо це треба було б Зеленському і чи має право він таке зробити?
Разумкову треба завойовувати прихильність / Фото пресслужби Ради
Теоретично, має. Адже Разумков в парламент потрапив як перший номер "слуг народу". Відповідно, якщо він тепер самостійний гравець, то мав би повернути і депутатський мандат, який йому фактично дістався разом із партійним квитком – тобто немає партквитка, то не мало б бути і депутатства.
Мандат можуть забрати
Але з іншого боку, якщо тепер ще за мандат піде між ними "заруба", то це навпаки Разумкову дасть ще більший шанс вдавати з себе "жертву режиму", а значить жалисливі українці відчують до нього ще більшу симпатію.
Відповідно на Банковій саме над цим наразі і розмірковують, чи варто їм в Разумкова забирати мандат. Це можуть зробити, щоб "витурити" ексспікера з парламенту.
А також – забрати в нього майданчик потрапляння в телевізор та можливість від імені народного депутата далі коментувати глядачам-виборцям роботу нинішнього парламенту. Чи все ж таки розумніше було б той мандат йому лишити, щоб не дати отримати ще більший піар.
Читайте також "Готувався таємно": у реєстрах знайшли партію, співзвучну з об'єднанням Разумкова
Утім треба розуміти, що самому Разумкову втратити депутатський мандат (і стати ще одним Яценюком – тобто колишнім спікером, колишнім депутатом і колишнім політиком), це також не надто цікаво.
"Розумна політика"
Тому за мандат він триматиметься і воюватиме до останнього. Про це зокрема свідчить його демарш з організацією власної депутатської групи.
Разумков до останнього воюватиме за мандат / Фото LB.ua
Зветься це міжфракційне об'єднання "Розумна сила" (перегукується з прізвищем Разумков). Туди увійшли 25 нардепів:
- 20 "слуг народу";
- 2 – із "Батьківщини".
Цілком ймовірно, що депутатів там може побільшати. Адже й частина "Голосу" – відома прихильністю до колишнього спікера.
Насправді від цього міжфракційного депутатського об'єднання Разумкову немає жодної користі. Він не отримає додаткових повноважень чи можливостей.
То ж і потрібна вона йому з однією метою – продемонструвати Банковій, що він не один в парламенті. Мовляв, там будуть ті, хто його підтримає, якщо його зажадають позбавити мандату. Тобто з боку Разумкова це сигнал Банковій, що він готовий до боротьби.
Тепер – хід за Банковою, яка перебуває в патовій ситуації. Що б вона не зробила з Разумковим, усе буде їй погано. Якщо залишать його в парламенті, він з цього майданчика піаритиме себе критикою "слуг народу".
Варто прочитати Не хоче залишатися рядовим депутатом, – Рибачук про міжфракційне об'єднання Разумкова
Якщо з парламенту його прибрати силою, то він отримає "ореол мученика" і піаритиме себе з телеканалів Ріната Ахметова. Як-то кажуть, у Банкової з Разумковим цугцванг, або ж простою мовою – і сюди гаряче, і туди боляче.