Про те, навіщо Разумков створив групу "Розумна політика", в ефірі 24 каналу розповів голова Секретаріату президента України у 2005 – 2006 роках Олег Рибачук. Він підкреслив, що ексспікеру потрібен статус, а в українських реаліях статусна людина має щось очолювати.
До теми Разумков створює своє міжфракційне об'єднання
"Разумков не може залишатися просто рядовим депутатом в залі, де ще недавно був спікером та вів засідання", – зазначив політик.
Він акцентував, що це не депутатська група. У міжфракційного об'єднання немає повноважень. Втім це дає Разумкову можливість говорити не тільки від себе, а й від імені 25 народних депутатів.
З одного боку, Разумков формально набирає статус, а з іншого – намагатиметься мати підтримку 25 депутатів. Це стане важливим, коли Банковій потрібно буде узгодити якесь рішення.
Нардепи переслідують свої цілі
"Вступаючи в такі об'єднання, народні депутати часто переслідують свої цілі – їм треба берегтись в політиці. У майбутньому Разумков може очолити політсилу, яка ймовірно потрапить в парламент", – зазначив Рибачук.
Він також додав, що в Україні починається період, коли олігархи задумуються про майбутнє. Тому депутати, які мають вплив того чи іншого бізнес-середовища, ідуть в такі формування не без підтримки спонсорів.
Активність Разумкова на різних каналах – це сигнал, що він отримав підтримку людей, які є власниками телеканалів. Починається типова українська ситуація, коли обирається кандидат і накачується його рейтинг, бо українці досі довіряють телебаченню.
Загострення політичної боротьби немає
Існує певний негласний договір: Разумков не веде безпощадної компанії, він обережний. Відповідно, у ставленні до нього "Слуги народу" теж терплячі. Немає загострення політичної боротьби. Загалом всі намагаються зберегти колективну підтримку Зеленського.
Рибачук розповів про наміри Разумкова: дивіться відео
У Разумкова ситуація безпрограшна
За словами Рибачука, Разумков нічого не втрачає, оскільки, як політтехнолог, дуже правильно побудував свою компанію. Зараз він демонструє, що може бути конструктивним і не веде боротьбу з президентом.
Читайте також У "Слузі народу" заявили, що депутати з "групи Разумкова" мають скласти мандат
"Він критикує окремі речення, риси, підтримує якісь рішення. Тобто апелює до виборця, який голосував за Зеленського, а зараз розчарувався в тому, що відбувається", – зазначив Рибачук.
Якщо спробувати виключити Разумкова з партії, він піде в суд. Водночас постійно світитиметься на ток-шоу і з нього зроблять того, кого українці дуже люблять, – політика, якого переслідує чинна влада.
Я думаю, у нього на такий випадок вже заготовлені пояснення, кампанія, і люди, які зможуть говорити, що це плата Разумкова за відвертість, відстоювання принципів і що він на стороні інтересів виборців Зеленського. У нього ситуація безпрограшна. "Слугам" важче – вони мають пояснити, чому Разумкова треба виключати.
Разумков у політиці: головне
- На позачерговому засіданні 7 жовтня парламентарі проголосували за відставку Разумкова з посади голови Ради. У "Слузі народу", заявили, що він відступив від загальних принципів і більше не є членом команди.
- Після цього 28 жовтня Разумков заявив в ефірі одного з українських телеканалів. що буде створювати нову політичну силу.
- Ексспікер 8 листопада назвав нардепів, які увійдуть до його міжфракційного об'єднання.