Хочуть власну православну церкву: в Чорногорії масові протести й сутички з поліцією

4 вересня 2021, 20:06
Читать новость на русском

Джерело:

Vijesti

У Чорногорії 4 вересня спалахнули масові протести через інтронізацію митрополита Сербської православної церкви, яка з дня на день має відбутися у місті Цетинє. До сутичок долучилися як і противники, так і прихильники СПЦ.

До Цетинє має прибути делегація Сербської православної церкви на чолі з патріархом Порфирієм для інтронізації Іонікія ІІ, який 5 вересня має стати новим митрополитом Чорногорським і Приморським.

Зверніть увагу Вірян ПЦУ вже удвічі більше, ніж у Московського патріархату, – опитування

Чорногорці прагнуть до автокефалії

Сербська церква в Чорногорії майже на рік залишилася без керівника після смерті митрополита Амфілохія від ускладнень коронавірусу в жовтні 2020 року. Процес обрання нового очільника затягнувся через смерть сербського патріарха Іринея від коронавірусу за 3 тижні після Амфілохія.

За цей час у Чорногорії істотно зменшилася частка вірян сербської церкви, яка відома своєю прихильністю до Росії. Саме демонстрації, організовані представниками СПЦ, допомогли проросійським силам прийти до влади в Чорногорії.

Новина про призначення нового очільника чорногорської митрополії викликала негативну реакцію місцевого населення. Через це на вулицях міста Цетинє, яке є культурним та історичним центром країни, розпочалися протести.

 

Активісти перекривають дороги до міста всіма можливими методами, щоб делегація сербського патріарха не змогла приїхати на інтронізацію. В хід ідуть навіть автомобільні шини.


Мітингувальники перекривають дороги / Фото Vijesti

Через перекриття доріг між мітингувальниками та поліцією відбулися сутички. Активісти кидали в правоохоронців усе, що попадало під руки, навіть каміння. Через протести до Цетинє прибули майже 2 тисячі поліцейських. Також за інформацією ЗМІ, в місто з'їжджаються прихильники та противники СПЦ зі всієї країни.

Вимоги мітингувальників

Головною вимогою учасників протесту є відділення чорногорської церкви від сербської та створення окремої Чорногорської православної церкви.

До слова, така організація як Чорногорська православна церква уже давно існує в країні. Вона не є канонічно визнаною у світі, а станом на 2020 рік її прихильниками називали себе близько 10% населення країни.

Також цікаво Московський патріархат розлютив приїзд Варфоломія: прихожани протестували під парламентом