Хрест на Європі, Ryanair до побачення і набожні депутати: головне за тиждень

16 липня 2017, 23:01
Читать новость на русском

У Києві відбулися саміт Україна – ЄС і комісія Україна – НАТО, Рада зняла недоторканність з чотирьох нардепів, РНБО запровадила біометричний контроль для росіян – про ці та інші події тижня (10 – 16 липня) читайте в огляді сайту 24 Каналу.

Подія тижня

Рада ЄС затвердила Угоду про асоціацію Україна-ЄС. Тепер документ остаточно ратифікований Євросоюзом і запрацює з 1-го вересня. Робота над Угодою тривала 10 років. ЇЇ підписали у 2014 році – після Революції гідності.

Угода дасть змогу реалізувати зону вільної торгівлі з країнами ЄС, що приведе до збільшення українського експорту та валютної виручки. Також угода передбачає проведення в Україні низки реформ для посилення інтеграції до ЄС.

Провал тижня

На саміт Україна-ЄС до Києва прибули президент Європейської Ради Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер. З Петром Порошенком вони обговорили можливу економічну допомогу Україні на кшталт "Плану Маршалла" та домовились про транш від ЄС на суму 600 млн євро.

Водночас Туск і Юнкер багато говорили про корупцію в Україні. Сторони не представили і підсумкову декларацію саміту через незгоду ЄС задекларувати європейські прагнення України. Українська сторона розцінила цей жест як украй тривожний сигнал.

Цитата тижня

На засіданні комісії Україна-НАТО до Києва прибув генсек Альянсу Єнс Столтенберг. З трибуни Верховної Ради він прочитав вірш Тараса Шевченка з циклу "В казематі".

Не однаково мені, як Україну злії люди присплять, лукаві, і в огні її, окраденую, збудять... Ох, не однаково мені. НАТО також не однаково,
– сказав Столтенберг.

Порошенко заявив, що у розмові з генсеком Альянсу він домовився про початок діалогу про надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО. В Альянсі спростували цю інформацію.

Скандал тижня

Лоукостер Ryanair скасовує вихід на український ринок. За версією перевізника, ще сталося через відмову аеропорту "Бориспіль" виконати досягнуті домовленості. "Бориспіль" назвав умови Ryanair неприйнятними, бо через них держпідприємство втратить 2 мільярда гривень щорічно.

Читайте також: Злетіли, але не сіли: чому Ryanair скасував прихід до України

На думку певних експертів, причина полягає у конфлікті з МАУ, власником яких є Ігор Коломойський. Після виходу лоукостера на український ринок компанія олігарха зазнає суттєвих збитків. Наразі домовлено про нові перемовини з Ryanair.

Зрада тижня

Росія направила до окупованого Криму газові турбіни німецького концерну Siemens попри те, що ЄС заборонив торгівлю з півостровом, запровадивши санкції. Siemens заперечив поставку своїх турбін до Криму і заявив, що має угоди лише з РФ. Днями компанія розірвала ці угоди через скандал з "кримськими турбінами".

Перемога тижня

За тиждень депутати ухвалили низку важливих законів – зміни до Державного бюджету, пенсійну реформу у першому читанні, закон про Конституційний суд та норму про незастосування штрафів за несвоєчасне подання податкових накладних унаслідок кібератаки.

Водночас депутати не призначили аудитора для НАБУ, а також не розглянули медичну та освітню реформи.

Шоу тижня

Депутати зняли недоторканність з Борислава Розенблата (БПП), Максима Полякова ("Народний фронт"), Олеся Довгого ("Воля народу") та Михайла Добкіна ("Опоблок"). Останнього суд вже арештував на два місяці з альтернативою застави у 50 мільйонів гривень. Водночас Рада залишила недоторканими "радикала" Андрія Лозового і "фронтовика" Євгена Дейдея.

Останній тиждень перед канікулами супроводжувався блокуванням трибуни, штовханиною в залі та протестами під стінами парламенту. Врешті Рада пішла на канікули до 5 вересня.

Новина тижня

РНБО запровадила біометричний контроль для іноземців на кордоні. Це передбачає перевірку біометричних даних, фіксацію відбитків пальців та цифрової фотографії. Очікується, що нововведення допоможе у боротьбі з тероризмом.

Крім того, РНБО створить електронний реєстр росіян, де фіксуватиметься мета, місце та час перебування кожного громадянина РФ в Україні.

Чистка тижня

Прокуратура і Нацполіція провели обшуки за 183 адресами у справі злочинної організації міністра доходів і зборів часів Януковича Олександра Клименка. Під час обшуків було виявлено таємний офіс банку Клименка "Юнісон". Слідчі дії провели і в офісі медіахолдингу "Вєсті".

За версією слідства, під час Революції гідності Клименко вивів з України понад 788 мільйона доларів. Затримані у справі пішли на угоду зі слідством.

Зашквар тижня

Депутати запропонували читати молитву "Отче наш" після відкриття засідань. Такий законопроект зареєстрували дев`ять народних депутатів, серед яких Олег Березюк, Оксана Білозір, Юрій Мірошниченко та Юрій Павленко.

Текст документа на сайті Ради поки що відсутній. Решта депутатів та користувачі соцмереж відреагували на законодавчу ініціативу скептично.

Читайте також: Трамп vs Путін, табу на Бандеру і депутати-самураї: головне за тиждень