Хто винен у конституційній та політичній кризі, що вирують в Україні: опитування
5 листопада 2020,
16:35
Читать новость на русском
Конституційний суд визнав неконституційними деякі пункти антикорупційного законодавства. Зокрема, ті, що стосуються електронного декларування. Для вирішення ситуації президент Володимир Зеленський запропонував законопроєкт про звільнення суддів. Однак це не підтримали в ЄС. Пропонуємо вам висловити свою думку: хто винен у конституційній та політичній кризі, що вирують в Україні?
КСУ на закритому засіданні практично скасував антикорупційну реформу в Україні, повідомляє 24 канал.
До речі Від участі у роботі КСУ відмовилися судді, які були проти скасування е-декларування, – ЗМІ
Що відомо про скандальне рішення КСУ
- Суд скасував покарання для чиновників за брехню у деклараціях. Також обмежив повноваження НАЗК. Тепер агентство не може проводити моніторинг проявів корупції серед чиновників.
- Суспільство засудило таке рішення, а в ЄС натякнули про втрату безвізу.
Законопроєкт Зеленського: що треба знати
- Президент після рішення суду скликав засідання РНБО. Згодом Зеленський подав до Ради законопроєкт, яким пропонував звільнити всіх суддів КСУ та визнати рішення суду "нікчемним".
- Законопроєкт розкритикували у Раді Європи та Венеціанській комісії. В ЄС зазначили, що припинення повноважень суддів є грубим порушенням Конституції та основного принципу поділу влади.
- Однак глава держави наголосив, що відставка суддів – це найбільш ліберальний шлях вирішення ситуації. За його словами, тільки так Україна зможе вийти з конституційного колапсу.
- До слова, спікер парламенту Дмитро Разумков представив альтернативний законопроєкт щодо ліквідації наслідків рішення КСУ. Разумков пропонує деякі зміни до законодавства, згідно з якими зможуть виконати рішення КСУ, але врегулювати роботу НАЗК.
Візьміть участь в опитуванні та висловіть свою думку щодо того, хто винен у конституційній та політичній кризі, яка вирує в Україні.