Хто представлятиме Україну на Генасамблеї ООН: Зеленський затвердив склад делегації
Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі у 74-ій сесії Генеральної асамблеї ООН. Також президент затвердив директиви делегації на сесію Генасамблеї.
Головою делегації Зеленський призначив міністра закордонних справ Вадима Пристайка. Його заступником стане постійний представник України в ООН Володимир Єльченко. Відповідне розпорядження оприлюднили на сайті президента.
До теми: Чого очікувати Україні від зустрічі Трампа з Зеленським?
До складу делегації також потрапили заступник глави Офісу Президента України Ігор Жовква, заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця та міністерка у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Оксана Коляда.
Загалом до складу делегації увійшли 10 українських дипломатів. Президент дозволив Пристайку залучати для забезпечення роботи делегації радників, експертів і технічних працівників.
Актуально: Генасамблея ООН розгляне ситуацію на окупованих територіях України
В чому полягає місія України на полях Генасамблеї ООН?7 вересня у Нью-Йорку відкрилася 74-а сесія Генасамблеї ООН. 24 вересня у рамках сесії почнуться загальні дебати, де виступлять 97 лідерів держав, п'ять віцепрезидентів, 46 керівників урядів і 38 міністрів.
Президент України поїде до США 23 вересня, він візьме участь у сесії Генеральної асамблеї ООН та зустрінеться з Дональдом Трампом.
Раніше Генасамблея ООН внесла питання України до порядку денного, серед яких чільне місце посідає завершення збройної агресії РФ та деокупація Криму й окремих районів Донбасу.
Проти включення українського питання голосували такі країни:
- Білорусь;
- Бірма;
- Бурунді;
- Венесуела;
- Вірменія;
- Конго;
- Зімбабве;
- Іран;
- Казахстан;
- КНДР;
- Куба;
- Лаос;
- Нікарагуа;
- Росія;
- Сербія;
- Сирія;
- Філіппіни.
Підтримали включення пункту про Україну такі країни: Австралія, Бельгія, Велика Британія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Франція, Швеція та низка інших.
Генеральна асамблея є головним дорадчим органом ООН. Вона складається з представників всіх держав-членів, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, таким як питання миру і безпеки або прийняття нових членів, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю.