Сесійний тиждень, на якому буде розглянуто питання України, розпочнеться 23 вересня, повідомив член постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко.

Читайте також: Утиски прав українців в Криму: Британія зробила важливу заяву в ООН

За його словами, це – незначна, але процедурна перемога для нашої країни. Зокрема, включення цього пункту в порядок денний сесії Генасамблеї дозволить Україні та міжнародній спільноті "тримати руку на пульсі" ситуації на окупованих Росією Донбасі та в Криму.

Також світові дипломати зможуть обговорити проблемні питання окупованих територій та ініціювати резолюції щодо мирного врегулювання ситуації.

Заступник глави МЗС Сергій Кислиця додав, що загалом участь у голосуванні взяли 135 країн. "За" проголосували 65 держав, "проти" – 17, ще 53 утрималися.

Проти включення українського питання голосували такі країни:

  1. Білорусь;
  2. Бірма;
  3. Бурунді;
  4. Венесуела;
  5. Вірменія;
  6. Конго;
  7. Зімбабве;
  8. Іран;
  9. Казахстан;
  10. КНДР;
  11. Куба;
  12. Лаос;
  13. Нікарагуа;
  14. Росія;
  15. Сербія;
  16. Сирія;
  17. Філіппіни.

Підтримали включення пункту про Україну такі країни: Австралія, Бельгія, Велика Британія, Канада, Нідерланди, Німеччина, Польща, США, Франція, Швеція та низка інших.

До слова, Президент України Володимир Зеленський вирушить з першим офіційним візитом у США 23 вересня для участі у 74-ій сесії Генеральної Асамблеї ООН. Ймовірно, там він вперше зустрінеться з лідером США Дональдом Трампом.

У США надіються, що лідери започаткують хороші стосунки, обговорять питання безпеки, протистояння агресії Росії та боротьбу з корупцією в Україні.