Хто такі сатаністи та чи справді вони поклоняються дияволу
Як кинути виклик усім релігіям знають "сатаністи" – головні противники християнства. Вони шокують чорними месами та лякають загадковими трьома шістками. Чи справді адепти диявола йому поклоняються? І чи приносять когось чи щось у жертву? Про це читайте у матеріалі 24 каналу.
Існує два види сатанізму. Перший – теїстичний, або релігійний. Його прихильники поклоняються дияволу і визнають його як божество.
Цікаво! Чому синтоїсти взимку приймають холодну ванну на вулиці: цікаві факти про японську релігію
Другий вид – сатанізм Ла-Вея. Спільнота його послідовників – Церква Сатани. Зараз вони наймасштабніша сатанинська організація, і за неофіційними даними, може налічувати до 20 тисяч осіб. Точна кількість учасників – невідома.
Багато людей, які називають себе християнами, насправді є релігійними екстремістами. І на їхніх руках – кров. Тож я вирішив: якщо такі люди можуть робити жахливі речі в ім'я Ісуса, то я можу робити чудові речі – в ім’я Сатани,
– сказав керівник церкви сатаністів у Лондоні Зік Аполеон.
Першим "офіційно працювати" в ім'я сатани почав американець Антон Шандор Ла-Вей. У минулому письменник, музикант та циркач, у 50-х роках він почав розробляти концепцію організації, яка мала би кинути виклик загальноприйнятим нормам. Так у 1966 році з'явилась Церква Сатани, після чого і стартував масовий "рух сатаністів" у США.
Антон Шандор Ла-Вей
Протягом наступного року Ла-Вей вперше провів три сатанинські обряди: хрещення, вінчання і похорони. Усе відбувалось публічно і логічно, привернуло увагу преси. На одну з церемоній прийшов навіть відомий фотограф Джо Розенталь, лауреат Пулітцерівської премії. Про проведення сатанинських ритуалів написали найбільші тогочасні видання.
У 1969 році з'явилася на світ Біблія Сатани – зрозуміло ж, написана тим самим Ла-Веєм. Роком пізніше створену ним організацію офіційно внесли до національної ради церков США.
Я вірю, що людина створює для себе богів залежно від своїх потреб, а якщо цього не робить вона сама, це роблять за неї. Сатана для мене завжди був символом опозиції та протистояння, противагою, яка створює клімат для змін,
– розповідав засновник Церкви Сатани.
Сатаністи Ла-Вея дияволу не поклоняються. Навіть більше. Вони взагалі не вірять у його існування. Як і в існування раю, пекла чи навіть душі. Тож по суті, усі прихильники цієї так званої конфесії є атеїстами та агностиками. Сатана для них насамперед символ – гордості, свободи та егоїзму. Людське его та задоволення власних потреб для сатаністів – понад усе. Чому? Усе просто – богами вони вважають себе самих.
Найбільшим святом у році для сатаніста є його власний день народження. У цей день сатаніст не повинен здійснювати жодних особливих ритуалів, а просто проводити його так, як сам захоче. Усі основи сатанинського світогляду викладені у Біблії Сатани.
Так виглядає Біблія Сатани
Кілька ідей для книги Ла-Вей запозичив у відомого окультиста Алістера Кроулі і з роману "Атлант розправив плечі" Айн Ренд.
Біблія Сатани є основним сатанинським писанням і складається з 4 розділів:
- Книги Сатани
- Книги Люцифера
- Книга Веліала
- Книги Левіафана.
У чотирьох розділах прописані 9 сатанинських заповідей, 11 правил та 9 гріхів. Якщо не вдаватися у деталі: сатаністи закликають потурати всім своїм тілесним бажанням замість утримання від них.
По суті все, що у християнстві вважається гріхом, у сатанізмі – дозволене. А серед найбільших гріхів – дурість, вузький світогляд, самообман та прояв стадного інстинкту. А ще сатаністи заперечують так зване "Золоте правило" християнства – настанову про те, що потрібно ставитись до людей так, як хочеш аби вони ставились до тебе. У сатанізмі любов і співчуття – прояв слабкості. Натомість вони пропонують мститись своїм кривдникам.
Як долучитись до Церкви Сатани?
Зробити це можуть лише повнолітні. Або ж треба отримати дозвіл від батьків чи опікунів. Усі члени церкви поділяються на дві категорії:
- зареєстрованих, яким достатньо заплатити внесок та отримати спеціальну червону картку,
- активних, вони безпосередньо залучені до діяльності церкви у місці, де живуть – здійснюють обряди та беруть участь у месах.
Аби стати активним членом церкви, треба подати відповідну заяву. Та її можуть і відхилити. Активні учасники діляться на 5 категорій. Умови переходу на вищий етап – не розголошують. Рішення ухвалює адміністрація церкви. Що ж до членського внеску, то він разовий, єдиний для усіх і складає 225 американських доларів.
Чи справді три шістки – символ сатанізму і число диявола?
Не зовсім. Самі сатаністи не надають цьому числу особливого значення і називають його своєрідною провокацією для віруючих. Справді важливим для них є Знак Бафомета – одного із демонів.
Так виглядає знак Бафомета
На вигляд це перевернута пентаграма, всередині якої зображена голова козла. Символ вперше з'явився на обкладинці Біблії Сатани і згодом став основним сатанинським логотипом.
Бафомет – дуже складний символ. Він став своєрідним звалищем езотеричних релігійних уявлень і уособлює примирення протирічь. Як Інь і Ян,
– зазначив художник, сатаніст Кріс Андрес.
Чи є сатаністи в Україні?
Офіційно – ні. Та 5 років тому у селі Пастирське на Черкащині з'явилась Церква Сатани. Її навіть зареєструвала місцева влада. Згодом виявилось, що чиновники не знали, що реєструють саме сатаністів.
Церква у селі проіснувала недовго. Вже через місяць тамтешні пожежники отримали повідомлення про підпал будинку, у якому і розмістили сатаністський храм. Погасити вогонь так і не встигли.