Хто заважає проведенню глибоких економічних реформ в Україні
На третьому році повільного ходу реформ свій план дій українській владі запропонували радники з Європи. Але й цей пакет піддався гострій критиці одиниць депутатів, які його прочитали.
План реформ від європейських практиків Івана Міклоша та Лєшека Бальцеровича у Верховну Раду потрапив місяць тому. Але з ним досі не ознайомились більшість народних обранців.
Лише нардеп з Радикальної партії Віктор Галасюк не втомлюється кричати, що це "зрадницький план".
Однак як запевняє розробник, політичним популістам, очевидно, не відомо, що дерегуляція, демонополізація, приватизація дозволили запустити економіку Європи. Адже там план спрацював на відмінно.
Окрім того, обидва радники вважають, що важливо якнайшвидше подолати корупцію та провести судову реформу. Інакше інвестиції в Україну не прийдуть.
Читайте також: Польський реформатор побачив в Україні економічне зростання
Міклош визнає, що їх ідеї не надто відрізняються від запропонованих урядом. Тому економісти пропонують прем'єру способи вирішення окреслених проблем.
Проте депутати, в кого до проекту європейців руки дійшли, називають план недостатньо амбітним та згубним для української економіки.
"Бич" всіх популістів – мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який європейські реформатори пропонують скасувати. Галасюк в свою чергу запевняє, що це – злочин. Адже відкриття ринків зараз остаточно перетворить країну на сировинний придаток Європи.
Читайте також: Продовження мораторію на продаж землі: коротко про наслідки
Міклош в свою чергу спростовує – українська влада сама визначатиме, які підприємства продавати, а які ні. Запевняє, практично неможливо досягти економічного процвітання з такою кількістю неефективних держпідприємств.
Тому пропонує маленькі і середні дотаційні компанії швидко продати на аукціоні. А великі продавати прискіпливо і головне – прозоро.
Читайте також: Не може бути, або як українцям зроблять мінімальну зарплату 3200 гривень
Економічний експерт вважає, що для порятунку держави час простих рішень минув. Треба щодня розробляти детальний план дій для успішного втілення реформ. Такий план, свого часу, від радників щоранку отримував Лєшек Бальцерович.
Автор пакету Міклош найбільшим гальмом реформ називає відсутність узгодженої позиції уряду та парламенту. Минулого року Рада ухвалила лише 37% реформаторських законопроектів, з тих, що подав Кабмін. Свого часу в Словаччині відсоток співпраці сягав 99%.
Читайте також: Рада Європи позитивно оцінила реформи в Україні, – Клімкін
Співавтор пакету реформ Лєшек Бальцерович заявив, що це остання можливість реформувати країну. І часу на втілення позитивних змін залишилось не більше року.