Росіяни хапаються за катастрофу Іл-76, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні: аналіз ISW

25 січня 2024, 06:59
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Російська пропаганда звинувачує Україну в збитті Іл-76 з військовополоненими, намагаючись посіяти розбрат в українському суспільстві. Крім того, підірвати міжнародну підтримку.

Інститут вивчення війни проаналізував заяви Кремля щодо Іл-76, який розбився в Бєлгородській області 24 січня. Так, у Росії стверджують, що літак перевозив українських військовополонених, але Україна заперечує ці звинувачення, наголошуючи на необхідності ретельного розслідування.

Дивіться також Падіння Іл-76 у Бєлгородській області: усе, що відомо про подію

Спроба дискредитації України

За інформацією ISW, російські офіційні особи та пропагандисти активно використовують інцидент з Іл-76 для поширення недовіри до української влади. Вони звинувачують Київ в умисному збитті літака, що могло б спровокувати внутрішнє невдоволення та зменшити міжнародну підтримку.

Російські актори інформаційного простору хапаються за катастрофу Іл-76, щоб посіяти внутрішнє невдоволення в Україні та підірвати волю Заходу щодо надання допомоги,
– констатують аналітики.

Українські офіційні особи відкидають російські звинувачення, наголошуючи на відсутності доказів та необхідності незалежного розслідування. Водночас російські заяви про нібито використання Україною західних ракетних систем для збиття Іл-76 можуть мати на меті зупинити постачання критично важливих систем ППО від західних партнерів.

Зверніть увагу! Інцидент з Іл-76 викликав широкий резонанс у міжнародних та українських медіа. Російські пропагандисти, зокрема Маргарита Симоньян, активно поширюють викривлену інформацію про катастрофу. Зокрема, Симоньян опублікувала список військовополонених, які нібито були на борту. Але згодом виявилося, що щонайменше одного з бійців уже обміняли раніше.

Дивіться також Під ударом Україна, США та Євросоюз: нові тези пропаганди, якими Росія атакуватиме світ

Більше про реакцію на падіння Іл-76

  • Як не дивно, західні країни продовжують висловлювати підтримку нашій державі та закликають до об'єктивного розслідування обставин катастрофи.
  • Російські заяви про катастрофу Іл-76 та їхні спроби використати цей інцидент у пропагандистських цілях викликають занепокоєння серед міжнародної спільноти.
  • Водночас Україна продовжує вживати заходів для захисту повітряного простору та контролю над ситуацією на кордоні з Росією. Командувач Повітряних Сил Микола Олещук констатував, що наша держава має право на повітряну оборону.
  • Президент України Володимир Зеленський у своєму зверненні акцентував на важливості встановлення всіх фактів щодо катастрофи. Голова держави зазначив, що Київ працює над розслідуванням інциденту та долі всіх ув'язнених.
  • Існують припущення, що на борту цього літака Кремль перевозив ніяких не військовополонених, а ракети до комплексів С-300, якими регулярно атакує Україну.