Ілон Маск два роки підтримує регулярні контакти з Путіним, – WSJ

25 жовтня 2024, 09:17
Читать новость на русском

Джерело:

The Wall Street Journal

Ілон Маск підтримує регулярні контакти з президентом Росії Владіміром Путіним з кінця 2022 року. Теми цих дискусій включають геополітику та геополітичні проблеми, бізнес і особисті справи.

Про це йдеться у розслідуванні The Wall Street Journal. Зазначається, що одного разу Путін зокрема попросив мільярдера уникати активації його супутникового інтернет-сервісу Starlink на Тайвані, щоб зробити послугу китайському лідеру Сі Цзіньпіну.

Читайте також Міністерство юстиції США попередило Ілона Маска про порушення виборчого законодавства

Про що Маск спілкується з Путіним

Цього року Маск став ключовим прихильником передвиборчої кампанії Дональда Трампа і міг би знайти роль в адміністрації політика, якщо той здобуде перемогу.

У той час як США та їхні союзники ізолювали Путіна в останні роки, діалог Маска може свідчити про відновлення взаємодії з російським диктатором і посилити висловлене Трампом бажання укласти угоду щодо основних "ліній розколу", зокрема війни в Україні.

Контакти Маска з Путіним також викликають потенційні занепокоєння щодо національної безпеки серед деяких членів нинішньої адміністрації, враховуючи роль Путіна як одного з головних супротивників Америки.

Інформація про контакти Маска з Кремлем, здається, є секретом уряду. Кілька посадовців Білого дому сказали, що не знали про них. Ця тема дуже делікатна, враховуючи дедалі активнішу участь Маска в кампанії Трампа та наближення президентських виборів у США, до яких залишилося менше ніж два тижні,
– йдеться в матеріалі WSJ.

Журналісти зазначили, що під час свого передвиборчого турне по Пенсільванії минулого тижня Маск говорив про важливість прозорості уряду і зазначив, що має доступ до урядових таємниць. 

У мене є надсекретний допуск, але я повинен сказати, що, як і більшість речей, про які я знаю. Причина, з якої вони тримають це в секреті, полягає в тому, що це дуже нудно,
– сказав Ілон Маск.

Водночас представник Пентагону заявив, що не коментуватиме допуск, перевірку або статус будь-якої особи, а також питання політики безпеки персоналу в контексті повідомлень про дії будь-якої особи.

Читайте також Що буде з підтримкою України після виборів у США та хто може впливати на президента

Проінформований співрозмовник WSJ сказав, що наразі уряд стоїть перед дилемою, оскільки він значною мірою залежить від технологій мільярдера. SpaceX зокрема запускає на орбіту життєво важливі супутники національної безпеки, і є компанією, на яку покладається NASA для транспортування астронавтів на Міжнародну космічну станцію і назад. 

Їм це не подобається,
– сказав співрозмовник, маючи на увазі контакти Маска і Путіна.

Водночас він додав, що адміністрація не попереджала про можливі порушення безпеки з боку Маска.

Тим часом речник Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що нібито єдине спілкування Кремля з Маском – це одна телефонна розмова, під час якої вони з Путіним обговорювали "космос, а також сучасні та майбутні технології". Крім того, він сказав, що ні Путін, ні чиновники Кремля буцімто не ведуть регулярних розмов з Маском.

Прессекретарка кампанії Трампа назвала Маска "єдиним лідером галузі" та наголосила, що "розбита федеральна бюрократія, безумовно, може отримати користь від його ідей і ефективності".

До слова, раніше Ілон Маск пообіцяв щодня виплачувати 1 мільйон доларів випадковій людині за підтримку його петиції щодо зобов'язання підтримувати право на свободу слова та право володіння зброєю. Така "акція" триватиме до виборів на пост президента США.