Що відомо про Дельтакрон, Омікрон вже в Одесі: новини про коронавірус 10 січня
Виявили новий варіант SARS-COV-2, який отримав назву Дельтакрон та поєднав у собі властивості штамів Дельта та Омікрон. В Одесі вперше виявили штам Омікрон. Ще одна область перейшла у помаранчеву зону карантину. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 10 січня.
Новини про коронавірус в Україні
Статистика COVID-19
Джерело: МОЗ
За минулу добу, 9 січня, в Україні зафіксували 1 969 нових хворих на COVID-19. Відомо, що серед них 94 дитини та 41 медпрацівник.
Цікаво Гібрид Дельти та Омікрону: на Кіпрі виявили новий варіант COVID-19
До лікарень госпіталізували 1 064 людей з COVID-19 або з наявними ознаками хвороби. На жаль, ще 86 інфікованих померли. Натомість одужали 3 517 людей.
Кількість нових випадків COVID-19 в регіонах:
- місто Київ – 398;
- Вінницька область – 74;
- Волинська область – 48;
- Дніпропетровська область – 49;
- Донецька область – 8;
- Житомирська область – 43;
- Закарпатська область – 61;
- Запорізька область – 19;
- Івано-Франківська область – 77;
- Київська область – 135;
- Кіровоградська область – 50;
- Луганська область – 13;
- Львівська область – 130;
- Миколаївська область – 36;
- Одеська область – 113;
- Полтавська область – 109;
- Рівненська область – 31;
- Сумська область – 102;
- Тернопільська область – 60;
- Харківська область – 192;
- Херсонська область – 12;
- Хмельницька область – 14;
- Черкаська область – 83;
- Чернівецька область – 87;
- Чернігівська область – 25.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Темпи тестування населення – низькі
Вчора, 9 січня, в Україні провели лише 24 283 тести на коронавірус. З них 10 332 методом ПЛР, 908 методом ІФА та 13 043 досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.
Загальна картина захворюваності в країні
За весь час пандемії в Україні зафіксували 3 704 442 хворих на COVID-19, 3 514 786 з яких вже одужали. На жаль, недуга забрала життя 97 325 громадян.
Вакцинація в Україні
Джерело: МОЗ
Темпи вакцинації проти COVID-19 в Україні наразі досить низькі. Зокрема вчора, 9 січня, щеплення зробили всього близько 20 376 тисяч людей.
5 850 з них отримали першу дозу, а 12 350 – другу. Натомість додаткову дозу зробили 123 людини, а бустерну дозу – 2 053.
До теми В Італії ввели великі штрафи для невакцинованих літніх людей
Щеплення проводилось 317 мобільними бригадами з імунізації, у 1 838 пунктах щеплення та у 381 центрі вакцинації населення.
Скільки загалом вакцинували українців
Вакцинальна кампанія проти коронавірусу в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Відтоді щеплення зробили 14 813 186 людей, 14 813 184 з них отримали першу дозу, а 13 980 473 – 2 дози.
Натомість додаткову дозу зробили 6 224 людини, ще 20 462 – бустерну.
Загалом в країні провели 28 820 343 COVID-щеплення.
Які препарати використовували:
- Comiraty (Pfizer-BioNTech) – 6 389 690,
- Coronavac – 4 809 851,
- AstraZeneca – 1 624 301,
- Moderna – 1 481 477,
- Covishield (AstraZeneca) – 487 187,
- Janssen (Johnson & Johnson's) – 20 680.
Ефективність вакцин проти коронавірусу від різних виробників / Інфографіка 24 каналу
Сумська область у помаранчевій зоні карантину
Джерело: МОЗ
Вчора, 9 січня, у помаранчеву зону карантину перейшла Херсонська область. Нині до неї долучилася Сумська область. Там коефіцієнт виявлення випадків інфікування становить 21% при максимальній нормі у 20%. Інші показники у межах норми.
В інших областях України та у Києві встановлена жовта зона карантину. Рівень захворюваності по країні – 151 на 100 тисяч населення. Натомість оптимальний показник – не більше 75 на 100 тисяч людей.
Зони карантину в Україні / Інфографіка МОЗ
Бустерна вакцинація проти коронавірусу в Україні
Джерело: 24 канал
В Україні схвалили бустерну, третю дозу вакцини проти COVID-19 для усіх щеплених віком від 18 років. МОЗ рекомендує вводити бустерне щеплення від 6 до 9 місяців від моменту щеплення другою дозою.
Бустерна доза / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
У МОЗ розкритикували пластикові маски
Джерело: МОЗ
У відомстві заявили, що так звані пластикові прозорі захисні маски нічого спільного із засобом індивідуального захисту не мають. Про них також і не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила.
Увага! Такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі "маски".Турагентство в Харкові продавало фейкові ПЛР-тести
Джерело: Харківська обласна прокуратура
Київська окружна прокуратура Харкова відправила до суду обвинувальний акт щодо власниці турагентства. Вона пропонувала клієнтам придбати ПЛР-тест з негативним результатом COVID-19. Вартість такої "послуги" склала 500 гривень.
В Одесі вперше виявили штам Омікрон
Джерело: Одеська міська рада
В Одесі зареєстрували перший випадок зараження штамом коронавірусу Омікрон. Захворів чоловік, який нещодавно повернувся з-за кордону.
Більше тут В Одесі вперше виявили штам Омікрон: що відомо про стан пацієнта
У Раді хочуть змінити терміни карантинних обмежень
Джерело: проєкт закону
У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про зміни щодо карантину. Він передбачає обмеження не більш ніж на 2 місяці.
"Ковідна тисяча" на книги
Джерело: 24 канал
"ЄПідтримка" дозволяє витратити 1 000 гривень за вакцинацію на книги. Тож продавці книжкових магазинів розповідають, що попит на покупки різко збільшився, а замовлення онлайн збивають графіки доставки.
Крім цього, витратити кошти можна на:
- кінотеатри;
- театри;
- абонементи на спортзал;
- квитки на внутрішні залізничні та авіарейси.
Головним словом у 2021 році стало "вакцина"
Джерело: "Мислово"
Словник сучасної української мови та сленгу "Мислово" вибрав слова року. Так, головним у 2021 році стало слово "вакцина". Воно продиктоване пандемією коронавірусу.
Неповнолітні теж зможуть отримати "тисячу Зеленського"
Джерело: Офіс Президента
Володимир Зеленський заявив, що двічі вакциновані неповнолітні громадяни України повинні мати змогу отримати тисячу гривень. Програма працюватиме у рамках "єПідтримки". Однак інших подробиць в Офісі Президента наразі не повідомили. Поки отримати 1 000 можуть лише повнолітні українці, які двічі щеплені проти коронавірусу.
Новини про коронавірус у світі 10 січня
Поширення COVID-19 у світі
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на ранок 10 січня у світі виявили понад 307 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5,48 мільйона смертей серед пацієнтів.
Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Франція, Велика Британія, Італія, Іспанія та Індія.
Міокардит через Омікрон в Ізраїлі
Джерело: Times of Israel
В Ізраїлі зареєстрували перший випадок міокардиту в хворого на штам коронавірусу Омікрон. Міокардит – це запалення серцевого м'яза. Хворий переносить коронавірус важко і перебуває в реанімації. У лікарні розповіли, що чоловік мав 2 щеплення проти коронавірусу. Другу дозу йому зробили в серпні.
Цікаво Популярна їжа зменшує ризик депресії
Виграв суд: тенісиста Джоковича мають випустити з карантинного готелю
Джерело: твітер журналістки Карен Свіні
Сербський тенісист Новак Джокович прилетів до Мельбурну, аби виступити на Australian Open. Та для того, щоб потрапити до Австралії необхідна повна вакцинація проти коронавірусу. Новак пояснив відсутність щеплення своєю візою, яка нібито дозволяє в'їзд в країну. Тенісиста не впустили та анулювали візу.
Джокович подав апеляцію до суду. 4 дні він мешкав у "імміграційному ізоляторі". Тепер його мають випустити з карантинного готелю в Мельбурні.
Вчителька привезла хворого сина на COVID-тест у багажнику авто
Джерело: Click2houston
Вчителька зі США замкнула свого хворого на коронавірус сина у багажнику авто. Так вона везла його на повторне тестування на недугу. Свій вчинок вона пояснила тим, що, мовляв, не хотіла сама заразитися під час поїздки, тому й помістила підлітка у багажник.
У Польщі двоє людей померли внаслідок інфікування Омікроном
Джерело: Укрінформ
У Польщі зафіксували перші смертельні випадки внаслідок інфікування штамом Омікрон. Померлі не були вакцинованими.
Які ризики смерті внаслідок інфікування Омікроном
У Всесвітній організації охорони здоров'я раніше заявили про дуже високий ризик поширення штаму Омікрон. Однак значно легший перебіг захворювання та ризик госпіталізацій і смерті.
Втім, нещодавно у США теж зареєстрували першу смерть від цього варіанту в країні. В Ізраїлі повідомили про випадок міокардиту в інфікованого штамом коронавірусу Омікрон. Згідно з новими дослідженнями у ПАР, інфіковані Омікроном в 11 разів рідше (лише 1,7%) потребують госпіталізації, ніж інфіковані Дельтою.
Нова вакцина проти Оміркону
Джерело: CNBC
Гендиректор компанії Pfizer Альберт Бурла повідомив, що нова, ефективна проти штаму Омікрон вакцина з'явиться вже навесні 2022 року. Вакцина буде ефективна не лише проти нового штаму, а й від інших штамів коронавірусу.
Moderna планує випустити бустерну вакцину проти Омікрону
Джерело: CNBC
Американська фармацевтична компанія Moderna теж працює над бустерною дозою вакцини проти коронавірусу, яка буде спрямована на штам Омікрон. Скоро компанія планує почати клінічні випробування цього бустера.
Детально Moderna планує випустити бустерну вакцину проти Омікрону: назвали дату
У США дозволили бустерну вакцинацію для дітей
Джерело: CDC
Центри з контролю та профілактики захворювань США рекомендують ревакцинувати дітей віком від 12 до 17 років – через п'ять місяців після первинної вакцинації.
Дослідження коронавірусу
Інкубаційний період Омікрону
Джерело: TRT HABER
Інкубаційний період внаслідок інфікування Омікроном виявився набагато коротшим. Так, він становить 5 днів у оригінального штаму Ухань, штаму Дельта – 4 дні, а в Омікрону – 3 дні.
Вакцинація проти коронавірусу порушує менструальний цикл
Джерело: Obstetrics & Gynecology
З'явилося дослідження щодо того, чи може вакцинація проти COVID-19 вплинути на менструальний цикл у жінок. Науковці виявили невеликі та тимчасові зміни циклу після щеплення.
- Менструація після щеплення починалася приблизно на день пізніше, ніж зазвичай. Але не було жодних змін у кількості днів менструальної кровотечі.
Після коронавірусу діти та підлітки значно частіше хворіють на діабет
Джерело: CDC
Виявилось, що після коронавірусу діабет часто діагностують і у дітей. Після перенесення COVID-19 ймовірність діабету 1 та 2 типу значно зростають.
Засіб від глистів лікує будь-які штами COVID-19
Джерело: Duke University
Останні пів століття популярний засіб ніклозамід успішно використовують для лікування паразитів. Але в останні роки препарат показав ефективність у лікуванні багатьох інших захворювань.
Оскільки препарат діє на клітини, а не на вірус, його можна використовувати як профілактичний та терапевтичний засіб проти SARS-CoV-2 та всіх його варіантів, а також будь-якого іншого нового вірусу,
– заявив автор роботи Девід Нідхем.
У США підрахували, скільки разів можна дезінфікувати захисну маску
Джерело: American Journal of Infection Control
Вчені вирішили перевірити, чи можна одну й ту ж захисну маску знезаражувати десятки разів поспіль. Вчені вважають, що маски класу N95 можна безпечно знезаражувати щонайменше 25 разів у клінічних умовах.
Вакциновані жінки можуть передавати антитіла дітям через грудне вигодовування
Джерело: MedicalXpress
Жінки, які вакциновані проти COVID-19, передають антитіла SARS-CoV-2 своїм немовлятам, які перебувають на грудному вигодовуванні. Це потенційно створює дітям пасивний імунітет проти коронавірусу.
Імунітет після звичайної застуди може захистити від коронавірусу
Джерело: MedicalXpress
Нове дослідження надає перші докази захисної ролі Т-клітин після застуди. Виявилось, що вони впливають на важкість перебігу коронавірусу.
У Фінляндії створили молекулу, здатну захистити від коронавірусу
Джерело: Університет Гельсінкі
Вчені Гельсінського університету, що у Фінляндії, створили нову молекулу. Запевняють, що вона здатна захищати від зараження коронавірусом. "Біологічну маску" вводять за допомогою назального спрею. Вона може захищати від недуги протягом декількох годин.
Дізнайтесь більше Створили "біологічну маску", що може захистити від COVID-19: вражає слабке місце вірусу
Що відомо про новий штам Дельтакрон
Джерело: Bloomberg
На початку січня на Кіпрі повідомили про новий варіант SARS-COV-2, який отримав назву Дельтакрон та поєднав у собі властивості штамів Дельта та Омікрон. Однак не всі вчені згодні з висновком кіпрських колег про те, що Дельтакрон – це продукт природного злиття штамів. Так, професор Бірмінгемського університету Нік Ломан вважає його "технічним артефактом".