В Офісі генпрокурора розповіли, в яких двох областях найбільше прокурорів з "інвалідністю"
Джерело:
Офіс Генерального прокурораНаразі триває службове розслідування щодо можливих зловживань прокурорів під час отримання груп інвалідності. Найбільший відсоток таких випадків зафіксували у двох областях.
Йдеться про Черкаську та Хмельницьку області. Про це повідомили в Офісі Генерального прокурора та додали перелік відсоткових співвідношень.
Дивіться також МСЕК давали фіктивну інвалідність, а прокурори допомагали: усе, що відомо про скандали
Що відомо про випадки з оформленням "інвалідності"
Відомо, що вищезгадана перевірка охоплює всі регіони, спецпрокуратури та центральний апарат. Досліджуються як питання, пов’язані з набуттям прокурорами статусу особи з інвалідністю, так і отримання пенсійних виплат за рішенням суду. Триває кримінальне провадження.
За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій,
– йдеться у повідомленні.
Згідно з опрацьованою інформацією, зараз на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості прокурорів, які там працюють. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення.
Водночас у Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення.
Зазначається, що у решті прокуратур та в Офісі генпрокурора цей показник не перевищує 10%. Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах – від 5 до 10%.
"В Офісі Генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті", – повідомили там.
Оформлення інвалідності серед прокурорів по областях / Фото Офісу генпрокурора
До слова, Міністерство охорони здоров’я України скасувало рішення про встановлення інвалідності 74 військовозобов’язаним, що проходили огляд у Хмельницькій МСЕК. Це сталося за результатами перевірки після рішення РНБО та змін у законодавстві.