Іспанський суд визнав недійсним закон про референдум у Каталонії
Конституційний суд Іспанії прийняв рішення анулювати закон про референдум, прийнятий урядом Каталонії 6 вересня 2017 року для проведення голосування з питання про незалежність.
Про це повідомляє El Pais.
"Закон перебирає повноваження держави стосовно проведення референдумів і серед інших конституційних принципів порушує верховенство конституції, національний суверенітет і непорушну єдність іспанської нації" – йдеться у рішенні суду.
Читайте також: В Іспанії суд арештував двох лідерів найбільших сепаратиських організацій Каталонії
Судді одноголосно проголосували за анулювання закону.
Також вони відмітили, що процес прийняття закону не відповідав нормам законотворчої діяльності і це вплинуло на висловлення волі парламенту, права меншин і фундаментальні права всіх громадян брати участь у діяльності держави.
Конституційний суд Іспанії раніше призупиняв дію каталонського закону про референдум, оскільки вивчав його законність. Однак каталонський уряд, незважаючи на рішення суду, проводив голосування.
Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від'єднання від Іспанії. Переважна більшість тих, хто взяв участь у голосуванні, проголосували за незалежність Каталонії. Мадрид оголосив референдум незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Зазначимо, що Європейський Союз також визнав референдум у Каталонії незаконним.