Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер наголошує, що ця справа повинна розглядатися відповідно до конституційного ладу Іспанії.

"Якщо референдум буде організований у відповідності до конституції Іспанії, це буде означати, що територія, яка виходить, опиниться за межами Європейського Союзу", – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Портников про референдум у Каталонії: Не треба плутати свободу й багатство

Окрім того, у комісії вважають, що настав час для єдності та стабільності, а не для розділу та фрагментації. Також закликають усі сторони до діалогу, бо "насилля ніколи не може бути політичним інструментом".

"Ми довіряємо керівництву прем'єр-міністра Маріано Рахо, щоб керувати цим складним процесом з повною повагою до іспанської конституції та основних прав громадян, закріплених у ній", – підсумували у повідомленні.

Нагадаємо, 1 жовтня у Каталонії відбувався референдум про від'єднання від Іспанії. Мадрид оголосив голосування незаконним і намагався його зупинити за допомогою поліції. Внаслідок сутичок між правоохоронцями та місцевими жителями під час референдуму кількість постраждалих перевищила 700 осіб. З метою засудити насильство поліції, 3 жовтня в Каталонії оголошено національний загальний страйк.