Правоохоронці оточили низку виборчих дільниць. Вони не пускають туди охочих проголосувати і конфісковують урни з бюлетенями. В хід пішли кийки та гумові кулі. В тих, хто чинить спротив – стріляють.

Попри це, голосування відбувається. Працюють понад 70% виборчих дільниць. Місцевий Уряд дозволив каталонцям проголосувати на будь-якій з них і за потреби самим видрукувати бюлетені.

Уряд намагався нам перешкодити і було справді дуже важко. Але ми щасливі, що змогли проголосувати. Це те, що нам потрібно,
– розповів виборець Марк Кастілві.

Віддав свій голос і президент Каталонії Карлес Пуджемон, навіть попри те, що дільницю, на якій він мав голосувати, заблокували півсотні офіцерів. Він гостро засудив дії Мадрида.

Невиправдане, нераціональне і безвідповідальне застосування сили – не лише перешкоджає мирному волевиявленню каталонців. Це – сором для Іспанії перед усім світом, який залишиться з нею назавжди,
– заявив президент Каталонії Карлес Пуджемонт.

Застосування насильства під час референдуму в Каталонії вже засудили в уряді Бельгії. А мер Барселони вимагає відставки прем'єра Іспанії Маріано Рахоя. Та в Мадриді дії силовиків називають – професіоналізмом. І наголошують – референдуму як такого в Каталонії нема, адже проводити його заборонив Конституційний суд.

Читайте також: Портников про референдум у Каталонії: Не треба плутати свободу й багатство

Уряд Каталонії обіцяє, якщо більшість виборців віддадуть свій голос за незалежність, то протягом двох діб її офіційно проголосять – і автономний регіон стане республікою.