Історикам у Росії дали рекомендації для спростування Голодомору

22 квітня 2013, 19:01
Читать новость на русском

Російським історикам порекомендували цитувати історичні дані так, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року без наголошування на геноциді українського народу.

Федеральне архівне агентство Росії дало історикам рекомендації щодо висвітлення подій, пов'язаних з Голодомором 1932-33 років.

Йдеться про це в пояснювальній записці, підготовленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів, виданого Федархівом - доктором історичних наук Віктором Кондрашиним.

Заступник керівника Федархіву Володимир Тарасов уточнював: "Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося".

Спочатку тритомник планували назвати "Голод в СРСР 1932-33 рр.", але в рамках "нейтралізації" російські чиновники, очевидно, вирішили змістити часові рамки голоду, щоб уникнути асоціацій із цифрами 1932-33, які в Україні стали фактично синонімами слова "Голодомор". На сьогоднішньому етапі збірник анонсовано як "Голод в СРСР 1929-1934 рр".

У пояснювальній записці Кондрашина, що є у "Історичній Правді", сказано: "Враховуючи "український фактор", треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року".

До слова, у березні під час зустрічі з президентом ПАРЄ Жаном-Клодом Міньйоном Олег Тягнибок звернувся з проханням посприяти тому, щоб країни Ради Європи визнати Голодомор 1932–33 років геноцидом українського народу.