Федеральне архівне агентство Росії дало історикам рекомендації щодо висвітлення подій, пов'язаних з Голодомором 1932-33 років.

Йдеться про це в пояснювальній записці, підготовленій науковим керівником тритомного збірника архівних документів, виданого Федархівом - доктором історичних наук Віктором Кондрашиним.

Заступник керівника Федархіву Володимир Тарасов уточнював: "Росархів виступив ініціатором ряду інформаційних заходів щодо проблеми голоду в СРСР. Звичайно, це була реакція на ті події, які відбувалися в Україні... щоб нейтралізувати те, що там робилося".

Спочатку тритомник планували назвати "Голод в СРСР 1932-33 рр.", але в рамках "нейтралізації" російські чиновники, очевидно, вирішили змістити часові рамки голоду, щоб уникнути асоціацій із цифрами 1932-33, які в Україні стали фактично синонімами слова "Голодомор". На сьогоднішньому етапі збірник анонсовано як "Голод в СРСР 1929-1934 рр".

У пояснювальній записці Кондрашина, що є у "Історичній Правді", сказано: "Враховуючи "український фактор", треба добирати документи з таким розрахунком, щоб вони доводили універсальний характер хлібозаготівель 1932 року".

До слова, у березні під час зустрічі з президентом ПАРЄ Жаном-Клодом Міньйоном Олег Тягнибок звернувся з проханням посприяти тому, щоб країни Ради Європи визнати Голодомор 1932–33 років геноцидом українського народу.