Розуміємо, що наступними після України можемо стати ми, – казахський політик
Влада Казахстану вирішила на рік призупинити весь експорт зброї. Зроблено це, зокрема, з огляду на повномасштабну війну, яку росія веде проти України.
Про це 24 каналу заявив лідер політичної партії "Опора народу" (Казахстан) Нуржан Альтаєв. Він зауважив, що російські політики неодноразово говорили про те, що північні землі Казахстану колись нібито були йому подаровані.
Читайте також Токаєв ж у москві недавно був, – Фейгін пояснив, чому Казахстан зупиняє експорт зброї
"Наступними після України цілком можемо бути ми"
Альтаєв зазначив, що для Казахстану було несподіваним те, що росія може напасти на абсолютно мирну європейську країну й бомбити мирні міста України. Тепер очевидно, що людина, яка сидить при владі у росії, поводиться як Гітлер приблизно у 20 столітті.
За його словами, враховуючи всі заяви, які роблять російські політики про Казахстан, зокрема, й дмітрій медведєв, варто бути готовими до того, що кремль може напасти на кого завгодно.
Я думаю, що Казахстан чудово розуміє, що наступними після України цілком можемо бути ми,
– сказав казахський політик.
Альтаєв зауважив, що подібні заяви щодо Казахстану були й раніше. Зокрема, ще жириновський неодноразово заявляв про те, що необхідно відбирати у нього північні області. І сам путін теж говорив про те, що ці землі колись були нібито подаровані Казахстану.
Однак, наголосив він, президент Казахстану і влада весь час дуже сильно взаємодіяли з російською владою. Але після початку війни в Україні всі розуміють, що зараз краще триматися від росії якнайдалі та остерігатися її. Адже війна може статися і з Казахстаном.
Альтаєв про підготовку армії Казахстану та ймовірність війни з росією: дивіться відео
"Зброя і боєприпаси нам самим згодяться"
Альтаєв розповів, що армія Казахстану нині приблизно нагадує Збройні Сили України 2014 року. Тобто є дуже велика залежність від армії російської федерації, від постачання та озброєння.
Умовно кажучи, у нас уся зброя – радянська, російська. У боєприпасах ми повністю залежні від російської федерації,
– зауважив він.
Тому, додав казахський політик, потрібно позбуватися залежності від російської федерації в економічному плані й політичному, а також у питанні озброєння та оборони.
Тобто це останнє рішення, я думаю, ґрунтувалося саме на тому, що завтра цілком може бути війна з російською федерацією. Тому ця зброя і боєприпаси нам самим згодяться,
– наголосив Альтаєв.
Зараз, додав казахський політик, експортувати військову продукцію не можна.
До речі! Після приходу до влади нового президента політика Казахстану зазнала серйозних змін на всіх напрямках. Сьогодні країна займається переглядом та внесенням коректив, в тому числі й у своє позиціонування на міжнародній арені.Більше про політику Казахстану
- У Казахстані вирішили заборонити експорт продукції військового призначення. Таке обмеження діятиме рік.
- Влада Казахстану вирішила заборонити експорт озброєння на рік, до серпня 2023 року. Експерти вважають, що опосередковано, таке рішення військово-політичного керівництва Казахстану, може стосуватись і війни в Україні.
- Влада Казахстану також зрозуміла, що мати справи з росією – це не найкраще рішення. І тепер шукає шляхи обходу росії для постачання нафти в Європу. А також збільшення поставок в Китай.
Зверніть увагу – Казахстан є другою грандіозною поразкою путіна: дивіться відео