Керівники вишів "за" ухвалення законопроекту про вищу освіту
Законопроект про вищу освіту вкотре спробують вдосконалити. Так вирішив Прем’єр-міністр Микола Азаров, який заслухав пропозиції до документу. Щоправда, процес обговорення не обійшовся без інцидентів.
Групу студентів, які бажали висловити свою думку, до Прем’єра не пустили.
“Нас звідси виганяють, не пускають, хоча ми реалізуємо своє право на мирний протест”, - каже активіст.
Міні-мітингом з красномовними плакатами, а також мовчазним сидячим протестом, вже всередині приміщення студенти таки домоглися присутності свого представника на слуханнях. Їм болить оплата за навчання та стипендія.
“Цей законопроект не є європейським, тут колега говорить, що "він відповідає часу", проте наш сьогоднішній час важко назвати хорошим. Це час, де тенденцією є скорочення кількості людей, які отримують стипендії”, - сказала студентка-активістка Катерина Чепура.
Більшість керівників вищих навчальних закладів - "за" ухвалення законопроекту, з деякими правками. Ректори виборюють фінансову автономію та незалежність від Міносвіти.
“Вимагають узгодження діяльності ВНЗ з органом держуправління. Це понад 50 статтей з 71 в законі. Прийняття цих статтей звузить свободи діяльності ВНЗ”, - каже в.о. ректора НТУ "КПІ" Михайло Згуровський.
“Якщо запитати себе і подивитися на документ, який 3 роки робили найкращі фахівці, він створює базу для модернізації вищої школи. Звичайно, в ньому є недоліки, звичайно є, але якщо ми зараз сьогодні йому скажімо “ні”, то ми будемо 3 роки складати новий”, - зауважив ректор Харківського національного університету ім. Каразіна Віль Бакіров.
Стільки часу та терпіння у Прем’єра немає. Він дав 2 тижні на опрацювання усіх ініціатив.
“Я міг би кожному з Вас відповісти і аргументувати, але я не буду. Нам треба приймати рішення, відкладати його не можна”, - сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров.
У профільному комітеті парламенту обіцяють вислухати усі пропозиції та по-можливості врахувати їх у документі. Його хочуть розглянути у сесійній залі вже найближчим часом.
“Так він не ідеальний, але він такий, який можна приймати в І читанні і в підготовці до ІІ читання доопрацювати всі точки зору”, - вважає голова комітету ВР з питань освіти Максим Луцький.
Зазначимо, зараз в парламенті знаходиться 3 законопроекти про вищу освіту. Доопрацьований урядовий проект закону зареєстровано у Верховній Раді напередодні Нового року. Ще 2 опозиційних - вже після свят. Варіант документа авторства Дмитра Табачника раніше був відкликаний, через хвилю студентських протестів, які тривали протягом 2011 року.