Харківські науковці винайшли унікальний міномет, що стріляє без пороху
Харківські науковці винайшли унікальний міномет. Він мобільний, в 10 разів економніший та заправляється на звичайній АЗС. Пристрій немає аналогів у світі.
Газодетонаційний міномет для танка, який винайшли у Харкові, унікальний своїм принципом дії. З нього стрільба кулями, мінами чи артснарядами відбувається без використання порохового заряду.
Завдяки використанню технології вибуху газу пропану та стиснутого повітря, така зброя не залишає після себе ні продуктів згорання пороху, ні гільз. При цьому дальність ураження не поступається пороховим аналогам, а постріл є значно тихішим.
Ми плануємо, що це буде автоматична система заряжання, автоматична система наведення на ціль та стрільба на півпряму наводку,
– розповів доктор технічних наук ХНУПС Костянтин Коритченко.
Танковий міномет з газодетонаційним снарядом і автоматичною подачею мін здатний змінити тактику танкового бою. Адже зараз танки не можуть стріляти на невеликі відстані, бо снаряд може відрикошетити від грунту.
Читайте також: "Укроборонпром" покращив позиції у ТОП-100 виробників озброєнь
За допомогою нового міномета можна буде ефективно обстрілювати близькі цілі. На створення диво-зброї науковців надихнули бійці АТО.
Нова установка в 10 разів економніша за порохові прототипи. Технологію, яка використана у газодетонаційній зброї, можна використовувати і для нанесення антикорозійного покриття на металеві поверхні.
Зараз зброю доробляють під керівництвом "Укроборонпрому". Однак коли армія отримає нові міномети, наразі не кажуть.