У Кернеса COVID-19 і двостороннє запалення, але він не в комі: що відомо про стан мера Харкова

15 вересня 2020, 13:47
Читать новость на русском

Міський голова Харкова Геннадій Кернес перебуває у лікарні. У нього діагностували коронавірус та двостороннє запалення легень, і хвороба протікає у важкій формі.

Про те, що Кернес занедужав, ба більше – перебуває у комі ще 14 вересня повідомило "Дзеркало тижня" з посиланням на власні джерела в Офісі Президента та в Харківській мерії. Щоправда, інформація про кому політика не підтвердилася: він при свідомості та не підключений до жодних апаратів життєзабезпечення.

Дивіться також У Верховній Раді нові випадки COVID-19: що відомо

Що відомо про стан Геннадія Кернеса:

  • Він перебуває у Харківській міській лікарні №17 з коронавірусом і двостороннім запаленням легень.
  • Захворів Кернес начебто на початку вересня, а до лікарні потрапив 10 вересня.
  • Його стан стабільно важкий.
  • Термінів щодо прогнозів одужання лікарі не дають.
  • Востаннє на публіці Геннадія Кернеса бачили під час святкування дня міста, 23 серпня.
  • Перші чутки про COVID-19 у Кернеса з’явилися на початку вересня, втім, тоді його пресслужба спростувала цю інформацію.

Зверніть увагу! Харківська міська лікарня №17 визначена однією з опорних у лікуванні хворих з COVID-19.

Наразі обов’язки мера Харкова виконує секретар міськради Олександр Новак.

Що кажуть у мерії Харкова про кому Кернеса

Там наголошують, що Геннадій Кернес не перебуває в комі, а поширена неправдива інформація пов’язана "з загостренням амбіцій у не особливо вдалих політиків".

Геннадій Кернес дійсно перебуває на лікарняному, але при цьому мер повністю контролює ситуацію в місті,
– мовиться у повідомленні.

Директор департаменту з питань інформації і зв’язків з громадськістю Харківської мерії Юрій Сидоренко провів 15 вересня пресконференцію, присвячену стану здоров'я Геннадія Кернеса. Її транслювало "Суспільне". За день до цього він лише підтверджував, що політик на лікарняному та звинувачував ЗМІ у поширенні фейків.

Геннадій Адольфович дуже багато і дуже довго сміявся із опублікованого в Інтернеті. Він попросив мене особисто зустрітися з журналістами та спростувати усі фейки. Він попросив сказати, що підтверджує коронавірус і викликане ним запалення легень. Ні про жодну кому, ні про набряк мозку та інше не йдеться,
– наголосив Сидоренко.

Він додав, що Кернес з саркастичною посмішкою читає всі такі повідомлення в мережі. Сидоренко зауважив: неправдиву інформацію поширюють опоненти політика. Він також розповів, що про лікування за кордоном чи транспортування туди Кернеса не йдеться.

Що каже сам Кернес

Геннадій Кернес 15 вересня сам вийшов на зв'язок. На своїй фейсбук-сторінці він висловив подяку усім, хто його підтримує.

Сердечне спасибі всім, хто зателефонував, написав, передав побажання здоров'я! І спасибі, що не вірите чуткам .У Харкові у мене є вся потрібна допомога, поруч сім'я, команда, я впевнений, що скоро піду на поправку,
– наголосив він.

Що відомо про Геннадія Кернеса: коротко

  • Йому 61 рік, на посаді мера Харкова він перебуває понад 10 років.
  • У 80-х – 90-х, за різними свідченнями, займався кримінальною діяльністю.
  • У політиці Кернес від початку нульових: у 2002 році вперше був обраний секретарем міської ради більшістю депутатського корпусу, але згодом його з цього поста звільнили. На нього він повернувся у 2006 році.
  • У тому ж 2006 році фінансував передвиборчу кампанію кандидата на посаду міського голови Михайла Добкіна й фактично очолював його передвиборчий штаб. Саме в цей час Добкін і Кернес стають відомі зйомками передвиборчого агітаційного ролика, де лунають такі слова: "Міша, у тєбя скучноє ліцо, тєбє нікто дєнєг нє даст".
  • Був активним членом "Партії Регіонів", очолював Харківську міську організацію політсили.
  • У 2014 році на Кернеса скоїли замах. Під час велопрогулянки у нього стріляли. Його лікування відбувалося в Ізраїлі.
  • Після цього Кернес з’являється на публіці в інвалідному візку.
  • Останніми роками виступає проти закону про декомунізацію і то встановлює пам’ятник Георгію Жукову, то рішенням ради перейменовує вулицю на його честь.
  • На початку карантину виступав проти закриття метро у Харкові, у серпні теж заявляв, що не закриє метрополітен в разі потрапляння Харкова у червону карантинну зону.